search
REKLAMA
News

Ile osób zabił RAMBO w serii z Sylvestrem Stallone’em? Zsumowano ofiary z wszystkich części

Rambo ma na koncie wielu zabitych wrogów.

Łukasz Budnik

24 czerwca 2023

REKLAMA

W ostatnich dniach dzieliliśmy się z wami anegdotami związanymi z serią Rambo. Cykl z Sylvestrem Stallone’em, jak i sam bohater tytułowy, kojarzy się z akcją wypełnioną zabijaniem przeciwników – ile ofiar w rzeczywistości ma na koncie Rambo? Zostało to policzone.

Co ciekawe, w pierwszej części Rambo jest odpowiedzialny tylko za jedną śmierć na ekranie. Dopiero w drugiej części liczba ta znacznie wzrasta, bo tam John jest odpowiedzialny za 75 śmierci. Jeszcze więcej oglądamy w Rambo 3, gdzie bohater Stallone’a odbiera życie 115 osobom. Jeśli to wydaje się dużą liczbą, to co można powiedzieć o części czwartej? W tym brutalnym widowisku Rambo ma na koncie 254 śmierci, z czego część za sprawą wybuchu bomby, która pociąga za sobą sporo ofiar. Znacznie mnie – choć wciąż sporo – osób, gdzie w piątej i finałowej części cyklu. Wszystko to daje zawrotną liczbę 493 ofiar Rambo.

Warto przy tym dodać, że John według informacji z drugiej części cyklu zabił 59 wrogów w Wietnamie – co prawda tego nie oglądamy na ekranie, jednak jeśli uwzględnilibyśmy tę liczbę w wyliczeniach, okaże się, że Rambo zabił w swoim życiu co najmniej 552 osoby.

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA