search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Teorie fanów STAR WARS mówią o tym, że MACE WINDU i LUKE SKYWALKER powrócą w THE MANDALORIAN

Łukasz Budnik

24 listopada 2020

The Mandalorian Mace Windu Luke Skywalker
REKLAMA

The Mandalorian kilka tygodni temu powrócił z drugim sezonem i znów ekscytuje fanów Gwiezdnych wojen, którzy co tydzień analizują kolejne wydarzenia z udziałem tytułowego bohatera i dziecka, które jest pod jego opieką, zwanego potocznie Baby Yodą. Do sieci trafiły nowe fanowskie teorie mówiące o tym, w jaki sposób serial może zostać powiązany z filmami kinowymi.

Pierwsza z teorii wskazuje, że w The Mandalorian zobaczymy Mace’a Windu, granego w trylogii prequeli przez Samuela L. Jacksona. Tytuł kolejnego odcinka serialu to The Jedi – oczywistym założeniem jest to, że chodzi o Ahsokę Tano, z którą ma się spotkać Mandalorianin, jednak według autora teorii może chodzić właśnie o Mace’a. Ostatni raz widzieliśmy Windu w Zemście Sithów wówczas wydawało się, że zginął, rażony przez Palpatine’a i wyrzucony przez okno. Autor teorii twierdzi, że Windu mógł przeżyć to starcie (jego ciało nie zostało odnalezione, a choćby Darth Maul przetrwał walkę z Obi-Wanem, choć został przecięty w połowie) i działać później z ukrycia – to właśnie on miałby uwolnić pełny potencjał Baby Yody, wyjątkowo wrażliwego na Moc. Samuel L. Jackson wyrażał niegdyś chęć powrotu do tej roli. Poniżej możecie obejrzeć pełny materiał związany z tą teorią:

Według kolejnej teorii, znalezionej na portalu Reddit i autorstwa użytkownika u/TheMediocreCritic, Mando rzeczywiście zobaczy się z Ahsoką, a ta zabierze go na Dagobah, myśląc, że Yoda wciąż żyje. Zamiast tego spotkają tam samego Luke’a Skywalkera, który pomoże Ahsoce trenować Baby Yodę, a ona opowie mu o Anakinie, u boku którego walczyła w wojnach klonów. Oczywistym minusem teorii jest fakt, że wydarzenia z The Mandalorian dzieją się 5 lat po Powrocie Jedi – gdyby Mark Hamill miał powtórzyć swoją rolę, zapewne należałoby go cyfrowo odmłodzić.

Naturalnie na obie teorie należy patrzeć z przymrużeniem oka, jednak fani Star Wars z pewnością chętnie zobaczyliby w The Mandalorian postaci znane z filmów. Czy wy także?

Grafika główna: MovieWeb

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA