search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Eksperci wytypowali najbardziej PRZERAŻAJĄCY horror wszech czasów. Mierzono bicie serca widzów

Filip Pęziński

22 października 2020

REKLAMA

Jaki jest jest najstraszniejszy horror w historii? Wygląda na to, że Sinister Scotta Derricksona z 2012 roku. Nie jest to subiektywna ocena, ale wynik naukowych badań.

Takie badanie przeprowadzili eksperci związani z serwisem Broadbandchoices.co.uk. Na początek przeanalizowano rankingi filmowe oraz recenzje internautów dotyczące horrorów, które wywarły na widzach największe wrażenie. Następnie zaproszono 50 ochotników na seans trwający w sumie ponad 100 godzin, w trakcie którego uczestnicy badania oglądali wyselekcjonowane filmy. W tym czasie zostali oni podłączeni do urządzeń, które mierzyły ich tętno. W normalnym stanie serca uczestników biły średnio 65 razy na minutę, jednak w trakcie seansu urządzenia rejestrowały znaczne skoki tętna. Na tej podstawie ekspertom udało się ustalić, który horror jest najstraszniejszy z naukowego punktu widzenia. 

Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Sinister, czyli produkcja Scotta Derricksona z 2012 roku z Ethanem Hawkiem w roli głównej. Film opowiada o pisarzu, który razem z rodziną wprowadza się do domu na przedmieściach. Na strychu mężczyzna znajduje stare taśmy filmowe, które przedstawiają historie poprzednich mieszkańców. Są to zapisy ich życia oraz śmierci. 

Pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco: Sinister, Naznaczony, Obecność, Dziedzictwo. HereditaryParanormal Activity, Coś za mną chodziObecność 2, BabadookZejścieWizyta.

Co myślicie o wynikach tego badania?

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA