search
REKLAMA
Ranking

DZIEŃ BEZ STANIKA w filmowym wydaniu [NSFW]

Damian Halik

30 maja 2017

Sophia Loren i Jayne Mansfield
REKLAMA

Wiecie, jaki dziś dzień? 30 maja to w wielu krajach – także w Polsce – Dzień Bez Stanika. Jedna z niewielu feministycznych inicjatyw, którą znaczna większość mężczyzn popiera bez choćby chwili marudzenia, jest dla światowej społeczności tak ważna, że jej część obchodzi ten dzień także 9 lipca. A skoro jesteśmy portalem filmowych, czemu by nie uczcić tego dnia małym zestawieniem?

Podobnie jak Dzień Matki świętowaliśmy zupełnie subiektywnym, ale jakże trafnym rankingiem najgorętszych filmowych mamusiek Jacka Lubińskiego, dziś postaram się jak najlepiej oddać swoje odczucia względem kobiecych biustów, które przewijały się przez wielki ekran na przestrzeni ostatnich lat. Pech chciał, że uparłem się na TOP10, przez co wiele niezapomnianych scen zostało pominiętych – nie marudźcie, po prostu wypisujcie je w komentarzach. Tak, wiem, że pominąłem choćby kultowe “namaluj mnie jak jedną z twoich francuskich dziewczyn” czy boginie kina dawnych lat, ale nikomu raczej nie chciałoby się czytać “TOP200” czy “TOP1000”. Coś za coś. Tylko pamiętajcie, że dołączone do tekstu zdjęcia przeznaczone są do osób dorosłych i lepiej nie oglądać ich w pracy!

Angelina Jolie

Godzinna rozmowa z Alfonso Cuaronem

[Uznajcie to za ostatnie ostrzeżenie!]

Cóż, Angelina Jolie w zestawieniu znaleźć się musiała. Co prawda kilka lat temu z powodu genetycznej podatności na raka aktorka zdecydowała się wymienić swoje uwielbiane przez wszystkich piersi na nowe, sztuczne, jednak jak dotąd (i tak zapewne pozostanie) nie mieliśmy okazji ich ocenić, ale jej filmografia pełna jest kreacji, które… występowały bez kreacji (ba dum, tsss!).

Carla Gugino

Konkurs Niezwykła Historia Marvel Comics

Amerykanka włoskiego pochodzenia może nie bryluje na pierwszych stronach gazet, jednak z takimi walorami ciężko przegapić jej filmową egzystencję. Nieco niezręcznie, jeśli kojarzycie ją z serii Mali agenci, bo miała w swej karierze znacznie ciekawsze role, zarówno filmowe, jak i serialowe – na czele z American Gangster Ridleya Scotta – jednak ja cenię ją przede wszystkim za występy w moich ulubionych komiksowych adaptacjach: Sin CityWatchmen. Strażnicy oraz gościnny udział w ostatnim sezonie Californication (nie obchodzi mnie, że potem dokręcono jeszcze trzy).

Shannon Elizabeth

FARGO trailerowa uczta

Tę osóbkę kojarzyć powinno 90% obecnych trzydziestolatków, gdyż szczytem jej filmowej kariery był występ w American Pie z roku 1999. Potem? Grywała w podrzędnych filmikach, od czasu do czasu łapiąc rolę w popularnych produkcjach, jak Straszny film, kontynuacje wspomnianego AP czy To właśnie miłość, będące jedną z niewielu poważniejszych ról w jej karierze. Mimo wszystko w pamięci nastolatków z przełomu wieków zdecydowanie się zapisała.

REKLAMA