search
REKLAMA
Znalezione w sieci

JIM CARREY jako JAMES BOND w realistycznym deepfake’u

Jak wyglądałby film z Jamesem Bondem, gdyby grał go Jim Carrey?

Łukasz Budnik

26 czerwca 2021

REKLAMA

Kanał Jarkan na YouTubie jest jednym z wielu specjalizujących się w tworzeniu deepfake’ów ze świata filmów i seriali. Jednym z najnowszych klipów opublikowanych przez twórcę jest ten, w którym w roli Jamesa Bonda obsadza… Jima Carreya.

 

Deepfake to technika obróbki obrazu, która umożliwia zamienienie twarzy osoby na filmie z twarzą kogokolwiek innego dysponując wyłącznie zdjęciem. Algorytmy sztucznej inteligencji i obróbka komputerowa pozwalają na stworzenie niezwykle realistycznych, choć fałszywych nagrań wideo. O możliwościach tej technologii zaczęło się robić głośno stosunkowo niedawno – w roku 2017 zwolennicy Donalda Trumpa skorzystali z deepfake’ów do publikacji szeregu fake newsów dotyczących jego politycznych przeciwników. Od tamtej pory deepfaki nie tylko znacznie zyskały na popularności, jak i technologia błyskawicznie poszła do przodu, w niektórych przypadkach umożliwiając wręcz niepokojący realizm.

W klipie poniżej użyto scen ze Świat to za mało, gdzie oryginalnie w rolę Bonda wcielił się Pierce Brosnan. 

To nie pierwszy raz, gdy twarz Carreya zostaje umieszczona w produkcjach, gdzie oryginalnie nie brał udziału. Oglądaliśmy go też w przeróbkach Lśnienia oraz Leona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA