search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Do sieci wyciekł prawdopodobny tytuł MATRIXA 4

Łukasz Budnik

31 stycznia 2021

REKLAMA

Po niemal dwudziestu latach od ostatniej dotychczas odsłony serii Matrix, planowo już w tym roku Keanu Reeves powróci jako Neo w widowisku reżyserowanym przez Lanę Wachowską. Szczegóły fabuły owiane są jeszcze tajemnicą, wiemy jednak, że poza Neo, w filmie pojawi się Trinity grana przez Carrie Anne-Moss. Reeves stwierdził w jednym z wywiadów, że Wachowski napisała piękny scenariusz. 

Choć twórcy nie zaprezentowali jeszcze zwiastuna lub zdjęć promocyjnych, w opublikowanym niedawno spocie Warner Bros. i HBO Max pokazano prawdopodobne logo nadchodzącej kontynuacji – czarny napis “Matrix” na białym tle. Można było zatem wnioskować, że tytuł zapowiedziano widowiska to właśnie po prostu Matrix. Fani znaleźli jednak nową wskazówkę. Na Instagramie pojawiło się (usunięte już) nagranie autorstwa Shuniki Terry, specjalistki od makijażu i fryzur pracującej przy filmie – pokazywała ona ubranie, które dostała jako prezent wraz z kartką. Z nagrania wynika, że tytuł kolejnego Matrixa to Matrix: Resurrections (Zmartwychwstania). Byłoby to zasadne, jako że w Rewolucjach zarówno Neo, jak i Trinity pożegnali się z życiem.

Portal ScreenRant poinformował, że na ten moment Warner Bros. zaprzeczyło plotkom o powyższym tytule. Potwierdzenie znajdziemy zapewne w pierwszym zwiastunie widowiska.

W obsadzie Matrixa 4 znajdą się również Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff i Jessica Henwick. Ta ostatnia zapowiadała, że widowisko może być równie przełomowe, co oryginał z 1999 roku. Aktualnie premiera jest zaplanowana na 22 grudnia, a film trafi zarówno do kin, jak i na platformę HBO Max. Poniżej nagranie, o którym mowa powyżej:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA