search
REKLAMA
Ranking

15 NAJCHĘTNIEJ CZYTANYCH TEKSTÓW NA FILM.ORG.PL w 2017 roku

Karolina Chymkowska

3 stycznia 2018

REKLAMA

2017 za nami. Na przestrzeni całego minionego roku opublikowaliśmy łącznie ponad dwa tysiące tekstów. Jesteśmy również w trakcie przerzucania całej bazy z html na wordpress. Kilka miesięcy temu otworzyliśmy biuro reklamy. Lada chwila uruchomi się oddzielna platforma anglojęzyczna. Tym, co daje nam najwięcej radości i satysfakcji, jest stale wzrastające czytelnictwo – z miesiąca na miesiąc przybywa wejść i odsłon. To daje nam niesamowitego kopa, zapał do pracy i chęć do wprowadzania w życie kolejnych pomysłów. Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami – zarówno tym, którzy zaczęli nas odwiedzać od niedawna, jak i tym, którzy pamiętają dawne czasy, kiedy jeszcze istniał KMF. Fajnie, że jesteście – bez was to wszystko mijałoby się z celem.

W ramach noworocznych podsumowań przedstawiamy listę tekstów, które w 2017 roku cieszyły się na naszym portalu największym powodzeniem. Lista nie uwzględnia plebiscytów i wyników plebiscytów.

Miejsce 15. Co się z nimi stało? Demi Moore

 

Sympatia do Demi Moore nadal żywa. Swój aktorski szczyt przeżywała w latach dziewięćdziesiątych, a ten okres wielu z nas wspomina z nostalgią.

Miejsce 14. Recenzja Botoksu

Botoks wzbudził niesamowite kontrowersje. I pomimo przytłaczającej większości negatywnych recenzji ściągnął do kin masę widzów, chociażby tych, którzy chcieli przekonać się na własne oczy, co (i czy) zasługuje na taką lawinę krytyki.

Miejsce 13. Biografia Moniki Bellucci

Piękna Monica zawsze rozpalała wyobraźnię – niejeden z widzów płci obojga umieściłby ją na liście swoich kobiecych ideałów. Może jej aktorska kariera nie jest oszałamiająca, ale z pewnością pani Bellucci nie brakuje klasy, elegancji i wyrazu.

Miejsce 12. Mommy Dead and Dearest. Recenzja wstrząsającego dokumentu

Dokument o tym, jak wygląda i czym może się skończyć zespół Münchhausena, w tym wypadku jego odmiana zastępcza.

Miejsce 11. O tym, jak Patryk Vega i Ewan McGregor trafią w czerwony punkt

O enigmatycznej kampanii, która okazała się pomysłowym zabiegiem marketingowym.

Miejsce 10. Recenzja Blade Runnera 2049

Bez dwóch zdań Blade Runner 2049 był jednym z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Wszystkie związane z filmem teksty, również te z nutą lekkiego zawodu lub wyraźnego rozczarowania, cieszyły się dużym powodzeniem czytelniczym.

Miejsce 9. Kultowe filmy, które okazały się finansową klapą

Wydawało się, że te tytuły to tylko i wyłącznie porażka – tak bardzo poległy w box office. A tu niespodzianka, z czasem tylko przybywało im oddanych fanów, aż w końcu uzyskały status kultowych.

Miejsce 8. O zachwycie nad Uciekaj!

O tym, jak Uciekaj! zachwycił wszystkich, gromadząc rekordowo wysokie oceny w serwisie Rotten Tomatoes.

Miejsce 7. Największe filmowe wtopy finansowe

O filmach, które śnią się producentom w nocnych koszmarach, ponieważ całkowicie poległy w kinach, nie przynosząc spodziewanych zysków.

Miejsce 6. 50 prawd objawionych przez Obcego: Przymierze

Cykl, który zawsze cieszył się u nas dużym powodzeniem, nie zawiódł i tym razem. Obcy: Przymierze podzielił widzów (również u nas pojawiły się recenzje na tak i na nie), niektórzy zatem przeciwko treści prawd będą na pewno protestować, a inni ochoczo się z nimi zgodzą.

Miejsce 5. Warte uwagi filmy animowane dla dorosłych

Filmy animowane przeznaczone dla dorosłego, dojrzałego odbiorcy. Niektóre mądre i zabawne, inne do głębi wstrząsające.

Miejsce 4. 100 najlepszych filmów XXI wieku według BBC

Setkę zamyka Toni Erdmann, otwiera Mulholland Drive. Takie zestawienia zawsze są pomocne przy opracowywaniu własnej filmowej listy braków do nadrobienia, stąd pewnie popularność newsa o setce tytułów wybranych przez BBC.

Miejsce 3. Japońskie filmy animowane dla dorosłych

Nie chodzi tu o hentai, ale o filmy skierowane do dojrzałego odbiorcy, których raczej nie powinny oglądać dzieci.

Miejsce 2. Zestawienie najpiękniejszych dekoltów z okazji Dnia bez stanika

Piękno kobiecych dekoltów ewidentnie przemówiło do wyobraźni naszych czytelników.

Miejsce 1. 50 prawd objawionych przez Botoks

Z odrobiną uporu pewnie udałoby się ich znaleźć nawet więcej…

Jakie można wyciągnąć wnioski? Po pierwsze takie, że co by nie mówić o jakości dzieł Patryka Vegi – promować się potrafi. Można też chyba swobodnie założyć, że za filmami animowanymi przestaje się powoli ciągnąć opinia “bajki dla dzieci”, co przez długi czas miało miejsce. Wysoka pozycja słabo znanego dokumentu dowodzi, że również niszowe ciekawostki mogą wzbudzić zainteresowanie. Interesują nas opinie krytyków, chętnie się z nimi zapoznajemy, nawet jeśli nie stanowią jakiegoś konkretnego wyznacznika, czy obejrzymy film, czy nie. No i cenimy sobie wizualne piękno – mamy nadzieję jednak, że nie tylko wizualne. Zarówno Monica Bellucci, jak i Demi Moore przecież reprezentują sobą znacznie więcej, niż tylko ładna twarz i ponętna figura.

Pozostaje zatem życzyć sobie, żeby rok 2018 okazał się co najmniej tak samo twórczy, jak jego poprzednik. Niech przynosi nam wszystkim jak najwięcej sukcesów i pozytywnych zwrotów akcji!

Avatar

Karolina Chymkowska

REKLAMA