search
REKLAMA
Ranking

10 NAJPOPULARNIEJSZYCH aktorów i aktorek 2019 roku według portalu IMDb

Łukasz Budnik

5 grudnia 2019

REKLAMA

Koniec roku to czas podsumowań, zatem portal IMDb – najbardziej znana baza danych dotycząca kina – postanowił przygotować listę gwiazd, które w 2019 osiągnęły największą popularność. Lista została oparta na tym, czyje profile w danym roku zostały wyświetlone najwięcej razy przez społeczność 200 milionów użytkowników z całego świata.

Oprócz listy najpopularniejszych aktorów i aktorek, IMDb sporządziło też drugi ranking, gdzie znalazły się gwiazdy dla których rok 2019 był przełomem. Nazwiska, które trafiły na tę drugą listę, po raz pierwszy w historii znalazły się na liście TOP 100 i były tam najczęściej wyszukiwane. Niektóre z nich trafiły do obu rankingów – między innymi Erin Moriarty, która zasłynęła rolą w serialu The Boys, oraz Dacre Montgomery, znany doskonale jako Billy ze Stranger Things. Jak prezentują się pełne wyniki?

TOP 10 NAJPOPULARNIEJSZYCH GWIAZD WEDŁUG IMDb

10. Joaquin Phoenix

joker

Phoenix zachwycił w tym roku tytułową rolą w Jokerze i już teraz głośno mówi się o tym, że ma szansę na Oscara. Czy rzeczywiście otrzyma statuetkę za występ w filmie Todda Phillipsa? Na pewno ucieszyłoby to jego fanów.

9. Margot Robbie

O Margot Robbie najgłośniej było w tym roku w kontekście Pewnego razu… w Hollywood Quentina Tarantino, gdzie z powodzeniem wcieliła się w rolę Sharon Tate. Już wkrótce zobaczymy ją w opartym na faktach Gorącym temacie Ptakach nocy, gdzie po raz kolejny zagra Harley Quinn.

8. Rosa Salazar

Undone

Aktorka zaliczyła w tym roku występy w kilku głośnych produkcjach, z czego najsłynniejszy z nich to główna rola w Alicie. Battle Angel Roberta Rodrigueza. Poza tym oglądaliśmy ją w PrzedszkolanceNie otwieraj oczu oraz serialu Undone.

7. Keanu Reeves

Uwielbiany Keanu Reeves po raz trzeci wystąpił w tym roku w roli Johna Wicka i znów pokazał, że idealnie pasuje do tej postaci. Aktor zaliczył też występ głosowy w Toy Story 4 i gościnnie pojawił się w Chyba na pewno ty. Już wkrótce powtórzy kultową rolę Neo w czwartym Matriksie!

6. Zachary Levi

Levi zdobył w tym roku popularność dzięki tytułowej roli w filmie Shazam!, gdzie wcielił się w dorosłą wersję nastolatka obdarzonego magicznymi mocami. Film zdobył uznanie krytyków i publiczności i okazał się jednym z największych artystycznych sukcesów kinowego uniwersum DC.

5. Dacre Montgomery

Montgomery po raz drugi zagrał w Stranger Things Billy’ego i zachwycił fanów serialu swoją rolą, tym razem mocno dramatyczną. W rankingach IMDb stale utrzymywał się na wysokiej pozycji, za co otrzymał IMDb STARmeter Award.

4. Naomi Scott

Scott podbiła serca publiczności rolą Jasmine w tegorocznym aktorskim remake’u Aladyna, gdzie oczarowała nie tylko aktorstwem, lecz także niesamowitym śpiewem. Po ogromnym sukcesie finansowym Aladyna aktorka pojawiła się w Aniołkach Charliego, ta produkcja jednak okazała się już klapą – nie wpłynęło to jednak na popularność samej Scott.

3. Emilia Clarke

Clarke zakończyła w tym roku przygodę z Grą o tron (za swoją rolę otrzymała nominację do Emmy) i znów wyruszyła na podbój wielkiego ekranu – aktualnie możemy ją oglądać w komedii romantycznej pt. Last Christmas.

2. Erin Moriarty

Moriarty mogliśmy już zobaczyć na przykład w filmie Captain Fantastic, ale przepustką do ogromnej sławy stał się dla niej serial The Boys. Fani, którzy czekają na powrót serialu i jej postaci, mogą spodziewać się go mniej więcej w połowie 2020 roku – niedawno zakończyły się zdjęcia.

1. Brie Larson

Captain Marvel

Larson wystąpiła w tym roku w dwóch produkcjach MCU – Kapitan Marvel oraz Avengers: Końcu gry – tylko te dwa filmy łącznie zarobiły niemal 4 miliardy dolarów w box-offisie! Choć aktorka nieraz mierzy się z krytyką ze strony internautów, bez wątpienia jest też bardzo popularna, czego najlepiej dowodzi pierwsze miejsce na tej liście.

Poniżej jako bonus prezentujemy przygotowane przez IMDb graficzne zestawienie dziesięciu gwiazd, dla których rok 2019 okazał się przełomowy. Wśród nazwisk znajdziemy kilka tych widocznych powyżej plus inne – między innymi Margaret Qualley, która również zagrała w Pewnego razu… w Hollywood, oraz Mayę Hawke, która podbiła serca publiki znakomitą rolą w trzecim sezonie Strangers Things.

W górnym rzędzie: Erin Moriarty, Dacre Montgomery, Zachary Levi, Rosa Salazar, Elizabeth Lail
W dolnym rzędzie: Margaret Qualley, Isabela Merced, Emma Mackey, Maya Hawke, Lucy Boynton

Jak podobają wam się takie rezultaty?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA