search
REKLAMA
News

Zwiastun DIUNY opóźniony. Znamy nową datę premiery

Weronika Lipińska

26 sierpnia 2020

REKLAMA

Niedawno pisaliśmy o prawdopodobieństwie premiery pierwszego zwiastuna Diuny Denisa Villenueve’a już 12 sierpnia. Nawet Timothée Chalamet zdawał się być przekonany, że zwiastun wyjdzie na pewno jeszcze latem. Tymczasem już wiadomo, że premierę przeniesiono na późniejszy termin. 

Zgodnie z doniesieniem serwisu Trailer Track, pierwszy teaser trwający nieco ponad półtorej minuty najpierw będzie można zobaczyć wyłącznie w amerykańskich i kanadyjskich kinach i tylko przed seansami najnowszego filmu Christophera Nolana. Ostatecznie Tenet trafi na amerykańskie i kanadyjskie ekrany już 31 sierpnia, zatem rzutem na taśmę  ichniejsza widownia będzie miała szansę podejrzeć widowisko Villenueve’a jeszcze w sierpniu. Reszta świata będzie musiała poczekać.

Z informacji wynika, że zwiastun, prawdopodobnie w dłuższej wersji, zostanie oficjalnie udostępniony w sieci jednak 9 września. Natomiast na tę chwilę musimy zadowolić się wyciekiem opisów pierwszej zapowiedzi, która ponoć koncentruje się przede wszystkim na pokazaniu sceny próby Gom Jabbar, której Paul (Chalamet) zostaje poddany na początku filmu. Wybór wydaje się trafiony i śmiały, jako że próba Gom Jabbar to jedna z najbardziej rozpoznawalnych scen z wersji Davida Lyncha. Mają nam też zostać przedstawione pozostałe postaci – w obsadzie m.in. Zendaya, Javier Bardem, Jason Momoa, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgard, Dave Bautista i Rebecca Ferguson.

Poniżej możecie obejrzeć scenę próby Gom Jabbar z Diuny Davida Lyncha.

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA