search
REKLAMA
News

Wiewiór z EPOKI LODOWCOWEJ w końcu złapał żołędzia. Pożegnalne wideo od Blue Sky Studios

Blue Sky Studios stojące za “Epoką lodowcową” kończy działalność.

Łukasz Budnik

15 kwietnia 2022

wiewiór
REKLAMA

W lutym 1987 roku powstało Blue Sky Studios, założone przez artystów, którzy wcześniej pracowali nad disnejowskim Tronem. Na początku działalności twórcy skupiali się na tworzeniu efektów specjalnych i reklam telewizyjnych, a dziesięć lat po powstaniu firmę nabyło 20th Century Fox. W 2002 roku na ekrany trafiła Epoka lodowcowa, pierwszy animowany film studia, który stał się początkiem popularnej serii.

Epoka lodowcowa doczekała się 5 odsłon, a samo Blue Sky Studio stworzyło łącznie 13 filmów pełnometrażowych. W 2019 roku studio przejęło The Walt Disney Company, a w 2021 roku zdecydowano o jego zamknięciu z powodu nieopłacalności. Pożegnalnym projektem studia okazał się miniserial Scrat Tales, opowiadający o słynnym bohaterze Epoki lodowcowej, wiewiórze, który od czasu pierwszego filmu z serii bezskutecznie próbował dopaść wymarzonego żołędzia. Na pożegnanie z widzami twórcy postanowili szczęśliwie zakończyć jego wątek i dali mu możliwość złapania żołędzia. Moment ten możecie zobaczyć poniżej:

Ostatnią pełnometrażową produkcją ze świata Epoki lodowcowej jest spin-off pt. The Ice Age Adventures of Buck Wild, stworzony jednak już bez udziału Blue Sky Studios. Film nie spodobał się widzom i krytykom.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA