search
REKLAMA
News

Zobaczcie proces charakteryzacji Brendana Frasera do roli w WIELORYBIE. Nagranie zza kulis

Brendan Fraser za swoją kreację w “Wielorybie” jest nominowany do Oscara.

Łukasz Budnik

22 lutego 2023

REKLAMA

W kinach można oglądać nowy film Darrena Aronofskiego – Wieloryb, oparty na sztuce Samuela D. Huntera. Historia opowiada o nauczycielu angielskiego (w tej roli Brendan Fraser), który zmaga się z otyłością – waży 272 kg – i próbuje na nowo nawiązać więź ze swoją nastoletnią córką.

W 2021 roku Fraser opowiadał w wywiadzie, że Wieloryb jest czymś, czego jeszcze nie widzieliśmy, a jego charakteryzacja i kostiumy z pewnością na długo zostaną w pamięci widzów. Aktor podczas kręcenia filmu codziennie spędzał nawet sześć godzin na fotelu do charakteryzacji. Twórcom zależało jednak, by Fraser pomimo protez był w stanie dać występ bez przeszkód (co też udało mu się świetnie – jego rola jest jedną z najbardziej chwalonych w tym sezonie i zasłużyła na nominację do Oscara). Odpowiedzialny za charakteryzację Adrien Morot w rozmowie z EW zapewnił, że Fraser “jest jedną z najmilszych osób, jakie kiedykolwiek poznał, nie z tej planety”. Aktor całkowicie zaufał Morotowi, zależało mu tylko na tym, by finalnie nie wyglądał jak potencjalny obiekt żartów.

Tu zobaczycie skrót procesu charakteryzacji udostępniony przez Entertainment Weekly:

Do tekstu o Wielorybie zapraszamy tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA