search
REKLAMA
News

DANIEL MASTERSON, znany z serialu RÓŻOWE LATA 70., został oskarżony o zgwałcenie trzech kobiet

Łukasz Budnik

18 czerwca 2020

REKLAMA

Daniel Masterson, aktor znany z serialu Różowe lata 70. (wcielał się w nim w Stevena Hyde’a), został oskarżony przez prokuraturę w Los Angeles o zgwałcenie trzech kobiet. Według władz, chodzi o trzy osobne incydenty które miały miejsce w latach 2001-2003.

Masterson został wczoraj aresztowany, ale już po kilku godzinach wyszedł za kaucją w wysokości 3,3 miliona dolarów. Aktor oskarżony jest o zgwałcenie 23-letniej kobiety w 2001 roku, 28-letniej w kwietniu 2003 oraz kolejnej, zaproszonej do jego domu 23-latki w grudniu 2003. Prokuratora na tę chwilę nie postawiła Mastersonowi zarzutów w dwóch innych sprawach ze względu na brak wystarczającej liczby dowodów. Sprawy zaczęły być badane w 2016 lub 2017 roku (co poskutkowało zwolnieniem Mastersona z serialu The Ranch), jednak do tej pory aktorowi nie postawiono oficjalnych zarzutów.

Adwokat Mastersona twierdzi, że jego klient jest niewinny, a aktor i jego żona są w szoku, że w ogóle pojawiły się oskarżenia sięgające niemal dwudziestu lat wstecz. Masterson i jego rodzina są jednak spokojni, bo wiedzą, że prawda o niewinności wkrótce wyjdzie na jaw.

Gdyby Mastersonowi została jednak udowodniona wina, grozi mu do 45 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA