search
REKLAMA
News

ZENDAYA zachwyca się zwiastunem DIUNY Denisa Villeneuve’a

Łukasz Budnik

7 sierpnia 2020

REKLAMA

Diuna, nadchodzące widowisko science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve’a,  planowo ma trafić na ekrany 18 grudnia tego roku. Wiemy też, że 12 sierpnia prawdopodobnie zostanie pokazana pierwsza zapowiedź widowiska, przy okazji powrotu Incepcji do kin. W jednym z nowych wywiadów na temat trailera wypowiedziała się jedna z gwiazd widowiska – Zendaya, która wciela się w rolę Chani.

Nominowana do Emmy za rolę w Euforii aktorka stwierdziła:

“Diuna” była niesamowita. Nie ma mnie tam dużo, więc kiedy oglądał zwiastun, myślałam: o mój Boże! Zadzwoniłam do  Timothéego (Chalameta – przyp.) i powiedziałam, że powinien być dumny. To dla mnie duża sprawa, być nawet małą częścią tak wielkiej obsady, a poza tym uwielbiam science fiction. Fajnie jest uciec do innego świata.

Chalamet wciela się w Diunie w Paula Atrydę, syna księcia Leto I i lady Jessiki, którzy przybywają na tytułową Diunę, gdzie znajdują się złoża melanżu, substancji która wydłuża ludzkie życie i umożliwia ponadwymiarowe podróże. Villeneuve twierdzi, że aktor od zawsze był jego pierwszym wyborem do tej roli.

Oprócz Zendayi i Chalameta w filmie występują Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Jason Momoa, Josh Brolin oraz Oscar Isaac.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA