search
REKLAMA
News

Zdjęcia do MATRIXA 4 ruszają już wkrótce? Kolejne wieści w sprawie kontynuacji słynnego science fiction

Łukasz Budnik

28 stycznia 2020

REKLAMA

Trwają prace nad nowym Matriksem. Czwarta odsłona serii powstanie według scenariusza i w reżyserii Lany Wachowski, a swoje role powtórzą Keanu Reeves (Neo) i Carrie-Anne Moss (Trinity). W obsadzie znajdą się również Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff i Jessica Henwick. Niedawno dowiedzieliśmy się, że swojej roli nie powtórzy Hugo Weaving. Tymczasem poznaliśmy prawdopodobną datę startu zdjęć do filmu.

Według informacyjni przekazywanych przez zagraniczne media, agencja Dwyer Casting poszukuje statystów do produkcji nazywanej Project Ice Cream, w której udział ma wziąć Keanu Reeves. W sierpniu zeszłego roku przekazano, że to roboczy tytuł właśnie czwartego Matrixa. Jeśli nic się nie zmieniło, oznacza to, że – bazując na ogłoszeniu agencji castingowej – zdjęcia do nowej części słynnej serii science fiction potrwają od 5 lutego do 1 marca na terenie San Francisco. Wobec tego niewykluczone, że już wkrótce pojawią się zdjęcia z planu.

Studio Warner Bros. już kilka lat przymierzało się do realizacji kolejnej części hitu sprzed 20 lat (cała trylogia zarobiła ponad 1,6 miliarda dolarów na całym świecie). Na poważnie o czwartym Matriksie zaczęło się w zeszłym roku, gdy studio otrzymało scenariusz, a Keanu Reeves wyraził chęć powrotu do roli, zachęcony udziałem Wachowskiej w projekcie. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie fabuła nowej części i w jakim czasie będzie mieć miejsce. 

Premiera zaplanowana jest na 21 maja 2021 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA