MATRIX 4. Hugo Weaving nie powróci do roli agenta Smitha

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Choć w czwartym Matriksie zobaczymy kilkoro członków obsady oryginalnej trylogii (w tym Keanu Reevesa i Carrie Anne-Moss), wygląda na to, że nie będzie nam dane znów oglądać na ekranie Hugo Weavinga, który wcielał się w postać agenta Smitha. 

Powód jest bardzo prozaiczny – aktor nie będzie w stanie pogodzić ze sobą dwóch zobowiązań. Podczas promowania sztuki „The Visit” Weaving nakreślił sprawę:

To niefortunne – miałem ofertę występu w „The Visit”, a potem przyszła propozycja „Matrixa”. Wiedziałem więc, że coś jest na rzeczy, ale nie miałem dat. Myślałem że będę w stanie to pogodzić, zajęło osiem tygodni zanim ustaliliśmy terminy, a w międzyczasie przyjąłem rolę w „The Visit”. Byłem w kontakcie z Laną Wachowski, ale ostatecznie zmieniła zdanie i uznała, że daty jednak nie będą się zgadzać. Kontynuują beze mnie.

Na tę chwilę nie wiadomo, czy postać Smitha nie pojawi się w kontynuacji, czy Weaving zostanie zastąpiony innym aktorem. Poza Reevesem i Carrie-Anne Moss w filmie zobaczymy powracających Jadę Pinkett Smith i Lamberta Wilsona, a poza nimi Maxa Riemelta (Berlin Syndrome), Jessicę Henwick (Iron Fist), Jonathana Groffa (Mindhunter), Neila Patricka Harrisa (Jak poznałem waszą matkę), Toby’ego Onwumere (Empire) i Yahyę Abdul-Mateena II (Aquaman).

Zdjęcia mają rozpocząć się w tym roku. Premiera zaplanowana jest na 21 maja 2021.

Ostatnio dodane