search
REKLAMA
News

Zapadł wyrok. JOHNNY DEPP wygrywa z AMBER HEARD w procesie o zniesławienie

Przysięgli debatowali łącznie ponad 12 godzin.

Łukasz Budnik

1 czerwca 2022

heard depp
REKLAMA

W poprzedni piątek po sześciu tygodniach zakończył się proces o zniesławienie, który Johnny Depp wytoczył Amber Heard, pozywając ją na 50 milionów dolarów. Bezpośrednim powodem był artykuł z Washington Post opublikowany w 2018 roku, napisany przez aktorkę i oskarżający Deppa o przemoc domową (choć bez wymienienia go z nazwiska). 

Proces stał się prawdziwym fenomenem i był transmitowany na żywo (na wniosek drużyny Deppa). Każda ze stron otrzymała około 61 godzin na przesłuchanie swoich świadków. Wśród osób, które zeznawały, byli znajomi i rodzina Deppa i Heard, ich współpracownicy, psychologowie, analitycy, jak również sami aktorzy. Reprezentujący Deppa Ben Chew i Camille Vasquez podczas mów końcowych mówili o tym, że to Depp przez lata ich związku był ofiarą przemocy ze strony Heard, która wielokrotnie okłamała opinię publiczną, i że to on ucierpiał na jej fałszywych oskarżeniach. Przywołano historię z odcięciem Deppowi fragmentu palca (co według aktora zrobiła Heard) oraz z nieuiszczoną, choć zadeklarowaną wpłatą ze strony Heard na dwie organizacje – wszystko po to, by dowieść, że to kobieta, “która posunie się do absolutnie wszystkiego”. Z kolei prawnicy aktorki raz jeszcze powtórzyli, że to ona cierpiała przez Deppa i to on zadawał jej krzywdę; pokazano między innymi wściekłe smsy, które pisał aktor do swoich znajomych.

Dziś ogłoszono wyrok w sprawie. Siedmioro przysięgłych po ponad 12h analizowania sprawy opowiedziało się po stronie Johnny’ego Deppa, jeśli chodzi o jego pozew. Zdecydowano, że artykuł z Washington Post istotnie zaszkodził karierze Deppa, a Heard działała ze złymi zamiarami wobec niego. Choć Depp starał się o 50 milionów dolarów, zasądzono, że otrzyma 15 milionów (10 milionów za straty rzeczywiste i 5 za moralne, jednak ta ostatnia suma została zmniejszona do 350 tysięcy dolarów – to limit obowiązujący w Wirginii). Z kolei Heard ma otrzymać 2 miliony dolarów odszkodowania, uznano bowiem, że jeden z punktów z jej kontrpozwu wobec Deppa jest zasadny.

Podczas ogłaszania werdyktu obecna była Amber Heard; Depp przebywa aktualnie w Wielkiej Brytanii, gdzie koncertuje wspólnie z Jeffem Beckiem. 

Aktorzy po procesie wydali oświadczenia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA