search
REKLAMA
News

Zack Snyder zachwyca się serialem EUFORIA. “Taki film nie mógłby powstać”

“Euforia” to serial HBO z Zendayą w roli głównej.

Łukasz Budnik

20 kwietnia 2023

REKLAMA

Bracia Anthony i Joe Russo – odpowiedzialni m.in. za Avengers: Koniec gry – prowadzą podcast Pizza Film School, a ich gościem był ostatnio inny reżyser, Zack Snyder. Twórca 300 w rozmowie wychwalał kondycję współczesnej telewizji. Wyróżnił przy tym dwa tytuły.

Snyder stwierdził:

Jesteśmy w złotej erze telewizji, w tym sensie, że seriale telewizyjne są lepsze w ukazywaniu czegoś, z czym widzowie się jeszcze nie zetknęli, lub wytrącaniu widzów z równowagi czy zaskakiwaniu ich. To dużo bardziej ryzykowne. Weźmy “Euforię”. Oglądałem ten serial i jest niesamowity. Jest tak dobry, że nie powinien istnieć. O to właśnie chodzi: oglądam ten serial i myślę sobie, że taki film nie mógłby powstać.

Reżyser dodał:

Można wyobrazić sobie, że “Squid Game” byłoby filmem – arthouse’owym. “Euforia” i “Squid Game” zabierają widzów w rejony, gdzie nie wiadomo, co się wydarzy. Myślę, że tego właśnie chcą ludzie.

Wypowiedź Snydera uzupełnił Joe Russo, który stwierdził, że w przypadku seriali istnieje duża różnica, jeśli chodzi o emocjonalne przywiązanie się do bohaterów, na co pozwala dłuższy metraż (10 lub 8 godzin poświęcone na jedną historię).

Rozmowę posłuchacie poniżej:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA