search
REKLAMA
News

Wściekły SHIA LABEOUF i SCOTT EASTWOOD pokłócili się na planie filmu “Furia”. Interweniował Brad Pitt

“Furia” trafiła na ekrany w 2014 roku.

Łukasz Budnik

19 lutego 2022

Scott Eastwood Shia LaBeouf
REKLAMA

W 2014 roku na ekrany trafił film Davida Ayera pt. Furia, w którym wystąpili m.in. Brad Pitt, Shia LaBeouf i Scott Eastwood. Ten ostatni przytoczył ostatnio historię z planu na temat spięcia między nim i LaBeoufem.

W jednej ze scen bohater Eastwooda miał splunąć na czołg, którym jechali bohaterowie. Choć aktor działał według scenariusza, LaBeouf nie zdawał sobie z tego sprawy i zezłościł się na kolegę z planu. Eastwood wspomina:

[LaBeouf] wściekł się na mnie i całość przybrała gwałtowny obrót. Ostatecznie zareagował Brad Pitt. Trzeba spojrzeć na wszystko z odpowiedniej perspektywy. Bywa, że jest zabawnie, bywa też poważnie. Wykonujesz emocjonalną pracę i dajesz ludziom przestrzeń, ale wszystko musi mieć swoje normy. Nie uważam, żeby proces, który przechodzisz jako aktor, przeszkadzał w tym, jak ludzie są traktowani na planie. To ma wzmacniać produkcję, nie stawiać ludzi w sytuacji, gdzie środowisko pracy staje się gówniane, a ty jesteś niegrzeczny i stawiasz kolegów w niekomfortowej sytuacji.

Furia klasyki 1

O zdarzeniu tym opowiadał także Bratt Pitt jeszcze w 2014 roku. Aktor przyznał wówczas, że też zdenerwowało go, że Eastwood splunął na czołg, i dopiero jego reakcja sprowokowała LaBeoufa do gwałtownej reakcji. Gdy napięcie wzrosło, Pitt musiał zareagować, aby uspokoić sytuację między kolegami z planu. Pitt przyznał, że dopiero na koniec dnia zorientowali się, że Eastwood miał zapisane w scenariuszu, że ma splunąć. “Ostatecznie to my wyszliśmy na fujary”.

Shia LaBeouf w ostatnich latach często mierzył się z krytyką ze względu na zachowanie na planach i poza nimi. Aktor wielokrotnie wspominany był przy okazji jego wybryków, w tym bójek, awantur oraz swoistych performance’ów, między innymi słynnego wydarzenia, gdy przez trzy dni oglądał od końca filmy ze swoim udziałem, a kamera rejestrowała jego reakcje. W 2020 roku jego była partnerka FKA Twigs oskarżyła go o molestowanie seksualne, napaść i wielokrotne znęcanie się fizyczne i psychiczne w trakcie ich związku, który trwał niespełna rok.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA