search
REKLAMA
News

WOODY ALLEN w nowym wywiadzie komentuje oskarżenia o molestowanie córki. “Niedorzeczne”

Łukasz Budnik

29 marca 2021

allen kontra farrow2
REKLAMA

Niedawno głośno było o dokumencie Allen kontra Farrow, gdzie powrócił temat oskarżeń kierowanych w stronę Woody’ego Allena, który miał lata temu molestować swoją córkę, Dylan. Reżyserowi nigdy nie udowodniono winy, a on sam kategorycznie zaprzeczał oskarżeniom. Teraz światło dzienne ujrzał nowy wywiad z Allenem, nagrany w lipcu zeszłego roku. 

Rozmowa została przeprowadzona w programie CBS Sunday Morning i została teraz pokazana w serwisie Paramount+. Allen w wywiadzie raz jeszcze mówi o tym, że oskarżenia u podstaw były nielogiczne, bo nie było powodu, dla którego 57-latek, którego nigdy wcześniej nie był o nic oskarżony, miał nagle pojawić się w domu Farrow w czasie walki o opiekę nad dzieckiem. Jednocześnie reżyser zaznacza, że nie uważa, by Dylan cokolwiek zmyślała.

Sądzę, że ona naprawdę tak myśli. Była dobrym dzieckiem i nie wydaje mi się, że zmyśla i kłamie. Wierzę, że ona w to wierzy.

Allen podkreśla, że sprawa jest niedorzeczna, a mimo to wciąż opinia publiczna uważa za prawdopodobne, że molestował Dylan. Reżyser zaznaczył w wywiadzie, że nie zrobił w swoim życiu nic, co mogłoby zostać tak zinterpretowane i że chciałby porozmawiać z Dylan, ale nie miał na to okazji od wielu lat.

Zawód Dziennikarz

W wywiadzie poruszony został też temat związku Allena z Soon-Yi Preven, adoptowaną córką Farrow, którego odkrycie stało się przyczynkiem końca relacji jej i reżysera. Allen zapewnił, że nigdy w życiu nie chciałby nikogo skrzywdzić i zamierzał poinformować o swojej relacji z Preven, a ich związek zawsze był najbardziej naturalną rzeczą na świecie. Reżyser dodał, że spora różnica wieku jest dla niego nietypowa, a jego filmy – w których często pokazuje relację młodszych kobiet i starszych mężczyzn – nie odzwierciedlają jego preferencji.

Gdyby ktoś mi powiedział, że będę szczęśliwym mężem Azjatki znacznie młodszej ode mnie i nieudzielającej się w show businessie, odpowiedziałbym, że szanse na to są nikłe, a jednak tak się stało.

Allen i Previn są małżeństwem od 23 lat i wspólnie wychowali dwie adoptowane córki.

Allen kontra Farrow można oglądać na HBO Go.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA