search
REKLAMA
News

Nickelodeon wycofał kilka odcinków SPONGEBOBA KANCIASTOPORTEGO ze względu na problematyczną tematykę

Łukasz Budnik

29 marca 2021

REKLAMA

Jak poinformował serwis IGN, Nickelodeon wycofał kilka odcinków serialu SpongeBob Kanciastoporty ze względu na tematykę, która w 2021 roku może zostać postrzegana jako problematyczna.

Pierwszym z nich jest Mid-Life Crustacean z 2003 roku (trzeci sezon serialu), który nie jest już dostępny zarówno w serwisie Paramount+, jak i w innych serwisach VOD. Przedstawiciel Nickelodeon wyjaśnił, że odcinek nie był w obiegu już od 2018 roku, jednak jeszcze do niedawna można było kupić jego cyfrową wersję. Pewne elementy odcinka uznano ze nieodpowiednie dla młodszych widzów – historia w Mid-Life Crustacean opowiada o kryzysie wieku średniego, którego doświadcza Mr. Krabs. Aby mu pomóc, SpongeBob i Patrick zabierają go na imprezę, a później włamują się do domu kobiety, aby ukraść jej bieliznę (zostaje to nazwane “panty raid”). Wcześniej odcinek był elementem pakietu zbiorczego na DVD. Wraz z Mid-Life Crustacean wycofany ze sprzedaży został także towarzyszący mu odcinek Snail Race, choć ten akurat utrzymał się w serwisie Paramount+.

Kolejnym kontrowersyjnym odcinkiem okazał się jeden z tych należących do 12 sezonu – Kwarantined Krab. Nie wiadomo, przy jakiej okazji został on wyemitowany, ale można go odnaleźć w sieci. Nie został jednak uwzględniony w Paramount+ oraz w wydaniu DVD – powodem jest fakt, że historia krąży wokół wirusa. Przedstawiciel Nickelodeon stwierdził, że postanowiono nie emitować odcinka ze względu na delikatną tematykę w obliczu pandemii.

Kwarantined Krab bohaterowie spędzają kwarantannę w lokalu z burgerami i z czasem tracą do siebie zaufanie, nie będąc pewnym, czy ktoś jest zarażony. Na ten moment nie ma planów, by odcinek oficjalnie został gdzieś wyemitowany. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA