search
REKLAMA
News

HBO Max zadebiutuje w Polsce w 2022 roku

W kilku krajach europejskich HBO Max pojawi się już w październiku tego roku.

Łukasz Budnik

8 września 2021

REKLAMA

Dziś do sieci trafiła informacja, że należący do koncernu WarnerMedia serwis streamingowy HBO Max już 26 października zadebiutuje w Europie. Pierwsza kraje, w których zostanie udostępniona platforma, to Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Hiszpania i Andora.

Najważniejsza informacja dla nas to ta, że w 2022 roku HBO Max zostanie uruchomione także na kolejnych czternastu rynkach. Wśród nich znajdzie się Polska, a poza nią Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia. Konkretna data nie została jeszcze ujawniona, choć spekuluje się, że będzie to pierwszy kwartał 2022. W październiku odbędzie się wydarzenie, na którym poznamy szczegóły – w tym ofertę programową i cenową. Możemy liczyć na to, że w zasobach serwisu pojawią się produkcje marek należących do WarnerMedia, a więc m.in. Warner Bros, HBO, DC i Cartoon Network, jak również oryginalne tytuły.

HBO Max będzie dostępne nie tylko dla nowych użytkowników, lecz także dotychczasowych subskrybentów serwisów HBO – HBO España, HBO Nordic, HBO Portugal oraz HBO GO. W USA platforma została uruchomiona w maju 2020 r, a w jej bibliotece jest aktualnie około 800 filmów i 300 seriali, w tym takie hity, jak Przyjaciele oraz Teoria wielkiego podrywu. Debiutują tam także produkcje dystrybuowane w modelu hybrydowym, choćby The Suicide Squad.

HBO do końca 2025 r. chce mieć na świecie od 120 do 150 mln subskrybentów usług HBO i HBO Max. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA