search
REKLAMA
News

WINONA RYDER chwali KEANU REEVESA i jego zachowanie na planie DRACULI

Łukasz Budnik

23 czerwca 2020

REKLAMA

Keanu Reeves ma reputację jednej z najmilszych gwiazd Hollywood. Do sieci wielokrotnie trafiały historie o jego sympatycznych gestach, dobrym kontakcie z fanami czy skromnym życiu, jakie prowadzi pomimo posiadania dużego majątku. Na temat Reevesa wypowiedział się ostatnio jego dubler z serii o Johnie Wicku – Jeremy Fry, który zapewnił, że wszystko co słyszeliśmy o aktorze, to prawda w 110%. Do chóru chwalących aktora głosów dołączyła Winona Ryder.

Ryder i Reeves spotkali się na planie Draculi Francisa Forda Coppoli. Aktorka wspomina, że w jednej ze scen miała zapłakać przed kamerą, jednak nie mogła się do tego zmusić. Coppola zasugerował, że do płaczu mogą doprowadzić ją obelgi i zaczął wyzywać ją przy wszystkich. Kiedy i to nie pomogło, zlecił to samo innym aktorom. W wywiadzie z Sunday Times, aktorka wspomina, że Reeves odmówił reżyserowi i nie powiedział do niej złego słowa (dodajmy, że w ślad za nim poszedł Anthony Hopkins). Sam pomysł Coppoli przyniósł zresztą zerowy efekt.

Wydarzenie to rozpoczęło przyjaźń Ryder i Reevesa, trwającą do dziś (co ciekawe, w 2018 roku Ryder stwierdziła, ona i Reeves mogą być… małżeństwem, jako że w scenie ślubu z filmu stali przed prawdziwym duchownym). Aktorzy wystąpili wspólnie jeszcze w filmach takich jak Przez ciemne zwierciadłoPrywatne życie Pippy Lee oraz Weselne przeznaczenie. Ryder wyznała, że kiepskie recenzje tego ostatniego były dla niej bolesne.

Chcielibyście jeszcze raz zobaczyć Reevesa i Ryder razem na ekranie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA