search
REKLAMA
News

WILLEM DAFOE opowiada o THE NORTHMAN Roberta Eggersa i swojej roli w filmie

“The Northman” zadebiutuje 8 kwietnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

11 czerwca 2021

REKLAMA

W zeszłym roku Robert Eggers – twórca Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Lighthouse zakończył zdjęcia do swojego projektu – The Northman, osadzonego na przełomie X wieku filmu o Wikingach. Sam reżyser wspominał, że to jego najbardziej ambitny projekt.

Eggers napisał scenariusz wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. Na Islandii ma zresztą być osadzona akcja filmu. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak Alexander Skarsgård (jako książę, który chce pomścić ojca), Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Bill Skarsgård, Ethan Hawke, Willem Dafoe, Ralph Ineson oraz Björk, która ma zagrać wiedźmę. Produkuje Lars Knudsen, który stał też za Midsommar oraz Dziedzictwem. Hereditary Ariego Astera.

The Northman wypowiedział się ostatnio Willem Dafoe:

To ogromny film. Mój udział nie jest tak duży, jak w “The Lighthouse”. To drugoplanowa rola, ale było to ekscytujące. Znów poświęcono wiele uwagi detalom, ale na znacznie większą skalę. Podczas pandemii kontynuowano budowę i analizę planów. (…) Są one fantastyczne. (…) Czasem kiedy zwiększa się budżet, reżyserom trudno nad tym zapanować i tracą kontrolę. Tu tego nie poczułem. [Eggers] wciąż wszystkim kierował.

Dafoe zdradził też, że gra postać zwaną Heimir Głupiec, który w dzień przebywa na królewskim dworze, a w nocy ma inne, zaskakujące i “nikczemne” zajęcie.

O The Northman wypowiadali się też inni aktorzy. Kilka miesięcy temu Ralph Ineson w wywiadzie z NME zachwalał produkcję Eggersa.

To potężny film. Widziałem czterominutowy montaż tego, co zostało nakręcone i po prostu mnie zmiotło. Połączenie wyobraźni Roba Eggersa i folkloru Wikingów… Jezu, stary.

Na temat widowiska mówiła w zeszłym roku także Anya Taylor-Joy, która współpracowała z Eggersem już przy okazji Czarownicy. Aktorka mówiła, że tym razem pokażą światu coś, czego jeszcze nie widziano. Sam reżyser sugerował, że Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii oraz Lighthouse są jego próbą nawiązania kontaktu z folkową kulturą z przeszłości i stanowią próbę stworzenia nowych opowieści rodem z Nowej Anglii, będąc tym samym w pewien sposób połączone. Wygląda na to, że tę swoistą trylogię dopełni The Northman.

Widowisko zadebiutuje 8 kwietnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA