search
REKLAMA
News

WILLEM DAFOE jako Zielony Goblin na lotni za kulisami “Spider-Mana: Bez drogi do domu”

Łukasz Budnik

29 grudnia 2021

dafoe
REKLAMA

Jedną z największych gwiazd Spider-Mana: Bez drogi do domu okazał się Willem Dafoe, który powtórzył rolę Zielonego Goblina z trylogii Sama Raimiego i zachwycił widzów swoją rolą antagonisty.

Wczoraj pisaliśmy o tym, jak występ aktora komplementowali Tom Holland i Zendaya, mówiąc o tym, że Dafoe przerażał ekipę na planie, gdy wchodził w rolę Goblina. Aktor przed przyjęciem roli chciał mieć pewność, że sam będzie mógł wykonywać wyczyny kaskaderskie, bez korzystania z pomocy dublera. W czasie filmu Spider-Man walczy z Goblinem w starciach na pięści, choć złoczyńca porusza się także na swojej słynnej lotni. Do sieci trafiło nagranie, na którym widzimy Dafoe stojącego na niej za kulisami filmu, na tle niebieskiego ekranu. Poniżej możecie zobaczyć, jak radził sobie aktor na planie:

Tymczasem Spider-Man: Bez drogi do domu okazał się największym przebojem okresu pandemii i ma już na koncie ponad miliard dolarów. Według słów Kevina Feigego, trwają już wstępne prace nad kolejną odsłoną serii z Tomem Hollandem. Willema Dafoe w przyszłym roku zobaczymy z kolei w Wikingu Roberta Eggersa. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA