search
REKLAMA
News

Według doniesień JASON MOMOA może zagrać główną rolę w PREQUELU WIEDŹMINA

Weronika Lipińska

3 września 2020

REKLAMA

Wiedźmin okazał się dla Netfliksa ogromnym hitem. Platforma kontynuuje prace nad drugim sezonem serialu z Henrym Cavillem w roli Geralta, planuje produkcję anime osadzonego w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego oraz serialu The Witcher: Blood Origin, który będzie stanowił prequel do wydarzeń z Wiedźmina. Według Full Circle Cinema, gwiazda DC Extended Universe, Jason Momoa, jest brany pod uwagę jako odtwórca głównej roli w tym ostatnim. 

The Witcher: Blood Origin ma opowiadać o pochodzeniu pierwszego Wiedźmina i o wydarzeniach, które doprowadziły do ​​koniunkcji sfer, kiedy to światy ludzi, potworów i elfów zderzyły się i zostały połączone, aby stać się jednym. Zdjęcia mają ruszyć w przyszłym roku. Data premiery jeszcze nie jest znana, może to być koniec 2021 lub 2022 rok. Wiemy natomiast, że Netflix zamówił sześć odcinków, a teraz został też ujawniony dziennik castingowy serialu, z którego wynika, że Jason Momoa znajduje się na liście kandydatów do głównej roli. Produkcja jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie, więc nie wiadomo, czy odtwórca roli Aquamana brał już udział w przesłuchaniu, czy to dopiero lista życzeń platformy. 

Showrunnerem serialu The Witcher: Blood Origin jest Declan de Barra, który razem z Lauren Schmidt Hissrich (showrunnerka oryginalnego serialu) przyjął też rolę producenta wykonawczego. Andrzej Sapkowski ponownie będzie pełnił funkcję konsultanta, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films również będą producentami wykonawczymi.

Casting Geralta wywołał niemałe emocje. Wyobrażacie sobie Jasona Momoę w roli pierwszego Wiedźmina?

REKLAMA