Netflix zapowiedział nowy miniserial osadzony w świecie WIEDŹMINA

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Wiedźmin Netflixa okazał się wielkim sukcesem komercyjnym. Aktualnie trwają prace nad drugim sezonem serialu, zapowiedziane jest też anime osadzone w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. To nie koniec nowości – Netflix ogłosił, że powstanie miniserial będący częścią wiedźminskiego świata. Poznajcie szczegóły.

Historia będzie prequelem wydarzeń pokazanych w serialu z Henrym Cavillem. Akcja The Witcher: Blood Origin osadzona zostanie 1200 lat wcześniej w świecie elfów i opowie o losach pierwszego wiedźmina, jak również o wydarzeniach które doprowadziły do połączenia się światów potworów, ludzi i elfów, zwanych Koniunkcją Sfer.

Showrunnerem serialu został Declan de Barra, który wraz z Lauren Schmidt Hissrich jest też producentem wykonawczym. Twórca wyraził swoją ekscytację, jako że zawsze interesowało go jak wyglądał świat elfów przed przybyciem ludzi – czuł się też zafascynowany wzlotami i upadkami cywilizacji, które jeszcze niedługo wcześniej rozkwitały. Hissrich, showrunnerka oryginalnego serialu, czeka aby przedstawić widzom kolejnych bohaterów i zgłębić świat Sapkowskiego. Sam pisarz będzie pełnił funkcję konsultanta – on również wyraził radość, że ekranowy świat Wiedźmina się powiększa. Producentami wykonawczymi będą Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films.

Nie podano jeszcze daty premiery serialu (może to być koniec 2021 lub 2022 rok), ale wiemy, że będzie się składać z sześciu odcinków.

1200 lat przed tym, jak Geralt na chleb mówił "bep" światy potworów, ludzi oraz elfów połączyły się i powstał pierwszy…

Opublikowany przez Netflix Poniedziałek, 27 lipca 2020

Ostatnio dodane