search
REKLAMA
News

W przyszłym roku premiera nowej wersji serialu SZOGUN. Zobaczcie zwiastun

Pierwszy “Szogun” debiutował w latach 80.

Łukasz Budnik

2 listopada 2023

REKLAMA

Zbliża się premiera nowej wersji serialu Szogun, który oparty był na powieści Jamesa Clavella. Produkcja trafi na antenę FX w lutym 2024 roku. To druga ekranizacja książki Clavella – pierwsza trafiła na antenę w 1980 roku i okazała się hitem.

Główne role w serialu zagrają Hiroyuki Sanada (znany między innymi z Mortal Kombat) oraz Cosmo Jarvis (Peaky Blinders), którzy wcielają się w Yoshiego Toranagę i Johna Blackthorne’a, granych w 1980 roku przez Toshirô Mifune i Richarda Chamberlaina. Poza nimi w serialu występują m.in. Tadanobu Asano, Fumi Nikaido, Tokuma Nishioka, Néstor Carbonell, Yuki Kura, Tommy Bastow, Moeka Hoshi, Yoriko Doguchi oraz Yuuka Kouri.

FX Orders Epic Adaptation of Shogun - IGN

Akcja serialu będzie się toczyć w feudalnej Japonii i opowiadać losy angielskiego podróżnika Blackthorne’a, który rozbija się u wybrzeży Japonii. Blackthorne na swojej drodze spotka Lorda Toranagę i wojowniczkę Lady Mariko (w tej roli Anna Sawai). Scenariusz nowej wersji napisali Justin Marks i Rachel Kondo.

Produkcja będzie mieć 10 odcinków. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA