search
REKLAMA
News

Teaser filmu science fiction KRÓLESTWO PLANETY MAŁP trafił do sieci. Premiera w przyszłym roku

W filmie wystąpiła m.in. Freya Allan.

Łukasz Budnik

2 listopada 2023

REKLAMA

W przyszłym roku zadebiutuje nowa odsłona serii Planeta małp, którą wyreżyserował Wes Ball, odpowiedzialny za widowiska z serii Więzień labiryntu. Do sieci trafił teaser produkcji, zatytułowanej Królestwo planety małp.

Wcześniej w tym roku The Hollywood Reporter publikowało nowe informacje na temat zarysu fabuły. Przedstawiają się one następująco:

Akcja osadzona jest wiele lat po “Wojnie o planetę małp”. Po  tym, jak Ceaser sprowadził swój lud do oazy, powstało wiele społeczeństw, podczas gdy rasa ludzka żyje dziko. Niektóre grupy nie słyszały o Ceaserze, zaś inne skorzystały z jego nauk, aby zbudować imperia. W tych okolicznościach jeden z małpich przywódców zaczyna zniewalać inne grupy w celu odnalezienia ludzkiej technologii, a inna z małp wyrusza na poszukiwanie wolności, po tym, jak jej klan został uprowadzony. Młoda kobieta staje się kluczem do jej planu, choć ma też własne zamiary.

W filmie wystąpią Freya Allan, Kevin Durand, William H. Macy, Owen Teague, Peter Macon, Sara Wiseman, Eka Darville i Dichen Lachman. Premiera 24 maja 2024 roku.

Wspomniana Wojna o planetę małp była zamknięciem trylogii rozpoczętej w 2011 Genezą planety małp, która odświeżyła serię i dała światu postać Ceasara w wykonaniu Andy’ego Serkisa. Dwie części nowej trylogii reżyserował Matt Reeves. Oryginalna Planeta Małp z 1968 roku opowiadała o astronaucie, który trafił do cywilizacji rządzonej przez wysoce inteligentne małpy. W słynnej końcówce filmu bohater odkrywa, że tak naprawdę wciąż znajduje się na Ziemi, w czasach po apokalipsie. Produkcja doczekała się kilku kontynuacji, a w 2001 roku remake’u spod ręki Tima Burtona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA