search
REKLAMA
News

Polskie SF “W nich cała nadzieja” najlepszym filmem fabularnym Trieste Science+Fiction Festival

W nich cała nadzieja to pełnometrażowy debiut fabularny Biedronia, uznanego twórcy filmów krótkometrażowych i dokumentalnych.

Łukasz Budnik

2 listopada 2023

REKLAMA

24 listopada na ekrany kin trafi film W nich cała nadzieja, polskie science fiction, które pokazywane było premierowo podczas tegorocznego Octopus Film Festival. Produkcja z Magdaleną Wieczorek i Jackiem Belerem w rolach głównych ma już na swoim koncie wyróżnienie w Konkursie FilmówMikrobudżetowych oraz nagrodę dla Klimatycznego Filmu na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a teraz do puli dorzucił nagrodę Méliès d’argent dla najlepszego filmu fabularnego na prestiżowym Trieste Science+Fiction Festival.

Istniejący od 2000 roku Trieste Science+Fiction Festival należy do Międzynarodowej Federacji Festiwali Méliès i jest jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie. Do tej pory jego gośćmi byli tak uznani twórcy jak Terry Gilliam, Roger Corman, Alejandro Jodorowsky, Joe Dante, Dario Argento, Abel Ferrara, Neil Gaiman czy Christopher Lee.

W opisie filmu Piotra Biedronia czytamy:

“W nich cała nadzieja” opowiada historię Ewy, która w rzeczywistości postapokaliptycznej walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się̨ z dotkliwą samotnością̨. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem. Prawdziwy dramat zaczyna się̨, kiedy przez absurdalną sytuację wchodzi w konflikt ze swoim jedynym towarzyszem – Robotem. Zaczyna się̨ wówczas prawdziwa walka o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która dla Ewy, staje się większym zagrożeniem niż otaczający świat.

 

W nich cała nadzieja to pełnometrażowy debiut fabularny Biedronia, uznanego twórcy filmów krótkometrażowych i dokumentalnych (Piękna robota, PM 2.5), który jest także autorem scenariusza do filmu. W projekt zaangażowali się m.in.: Marek Zawierucha – scenograf, Tomasz Wójcik – autor zdjęć, Łukasz Pieprzyk – muzyka, Marceli Majer – montaż i Bart Putkiewicz – dźwięk. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentką obrazu jest Beata Pisula – K&K Film Selekt. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Galapagos Films.

TUTAJ PRZECZYTACIE NASZĄ RECENZJĘ FILMU. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA