search
REKLAMA
News

SCENY USUNIĘTE z kinowej wersji AVENGERS: KOŃCA GRY

Łukasz Budnik

7 sierpnia 2019

tony stark
REKLAMA

W związku z wydaniem Avengers: Końca gry na nośnikach, w sieci pojawiła się kompilacja kilku scen, które nie trafiły do ostatecznej wersji filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=jVjkCUFxWSU

Miłośnicy Końca gry – i całego uniwersum – z pewnością ze szczególną uwagą spojrzą na fragmenty pochodzące z tej części filmu, gdzie Avengers przygotowują się do podróży w czasie. Twórcy pozwolili sobie bowiem na wsadzenie w ust postaci (Rhodey, Rocket) komentarzy kwestionujących logikę poczynań bohaterów w poprzednich filmach z serii (pierwsza część Avengers Captain America: Pierwsze starcie), jakby chcąc pokazać, że są świadomi ewentualnych dziur fabularnych w swoich scenariuszach. Rhodes pyta Rogersa, dlaczego po prostu nie wyskoczył z samolotu, w którym rozbił się w lodzie, Rocket zaś wytyka Avengers to, że podczas bitwy o Nowy Jork nie zniszczyli statku-matki wroga aby “wyłączyć” całą armię.

Sceny te to interesujące spojrzenie na Rocketa, który nie jest jeszcze w pełni gotową animacją – zupełnie jak Hulk w scenie, która trafiła do rozszerzonej edycji Końca gry pokazywanej w kinach.

https://www.youtube.com/watch?v=7RdWUJXZqrs

W innych scenach widzimy interakcje Tony’ego z Pepper i swoim ojcem oraz dodatkową rozmowę Thora i Rocketa. Ostatnim usuniętym fragmentem jest publikowany już u nas hołd, który bohaterowie składają Tony’emu na polu bitwy.

Twórcy nie pokazali widzom omawianej wcześniej sceny, w której Stark po pstryknięciu przenosi się do tego samego miejsca, w którym Thanos spotkał małą Gamorę w Wojnie bez granic. Tony miał zetknąć się tam ze swoją córką, Morgan, która mówiła mu, żeby nie czuł winy, że ją zostawia. Morgan miała być w tej scenie starsza i grana przez Katherine Langford, znaną z 13 powodów. Być może i ta scena ujrzy kiedyś światło dzienne.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA