search
REKLAMA
News

Urban Myths – miejskie legendy z udziałem Michaela Jacksona, Sex Pistols i Hitlera. AKTUALIZACJA

Berenika Kochan

13 stycznia 2017

REKLAMA

19 stycznia w brytyjskiej Sky Arts (to odpowiednik polskiej TVP Kultura) rozpocznie się festiwal humoru z udziałem największych, żyjących i nieżyjących, światowej sławy celebrytów: piosenkarzy, aktorów, naukowców, postaci historycznych. Urban Myths to serial poświęcony miejskim legendom – opowieściom autentycznym lub nie, powtarzanym z ust do ust tak długo, aż urosną do rangi prawdziwych zdarzeń.

Rozprawia się w Wielkiej Brytanii o sekretnej podróży, którą Michael Jackson podjął z Elizabeth Taylor i Marlonem Brando. Mówi się, że Cary Grant i Timothy Leary przeżywali wspólne odloty po LSD, Salvador Dali kolaborował z wymalowanym Alice’em Cooperem, a Samuel Beckett odwoził gigantyka Andrego the Gianta do szkoły. Młody Adolf o artystycznych aspiracjach nie został przyjęty na wiedeńską Akademię Sztuk Pięknych, a Muhammad Ali uratował niedoszłego samobójcę. Ponoć Bob Dylan bardzo lubił spędzać czas z Dave’em Stewartem, a Sex Pistols z pewnością zachowywali się niegrzecznie w trakcie wywiadów w talk-shows.

Opisy poszczególnych odcinków Urban Myths brzmią intrygująco, choć wiadomości o obsadzie wzbudziły swego czasu sporo kontrowersji. Najbardziej zaskakuje obsadzenie w roli Michaela Jacksona znanego z American Horror Story czy Strangerland, a wykazującego zerowe podobieństwo do króla popu, Josepha Fiennesa. Choć, trzeba przyznać, jako Jackson jest praktycznie nierozpoznawalny. Młodego Hitlera (to również nietypowy wybór) zagra Iwan Rheon (Gra o tron), a w odcinku partnerować mu będzie Potterowski Rupert Grint. W rolę Boba Dylana wcieli się Eddie Marsan, Ben Chaplin zagra Cary’ego Granta, a Aidan Gillen doktora Leary’ego. Samuel Beckett to w tym przypadku David Threlfall (znakomity jako Frank Gallagher w brytyjskiej wersji Shameless), a Marlon Brando zasłużony i doświadczony Brian Cox.

https://www.youtube.com/watch?v=Ocz_cmXtako

Zwiastun zapowiada dobrą zabawę dla miłośników przekraczania granic. Czy będzie obrazoburczo? Miejmy nadzieję.

AKTUALIZACJA 13.01.2016

Trailer już niedostępny. Dlaczego? Rodzina Michaela Jacksona jest oburzona takim sposobem portretowania artysty – na tyle, że Sky Arts musiała zrezygnować z emisji odcinka z Josephem Fiennes. A mógł to być jeden z lepszych w serii… Być może ukryty epizod zyska status miejskiej legendy?

REKLAMA