search
REKLAMA
News

TYLER PERRY wyznał, że WILL SMITH był “zdruzgotany” po incydencie na Oscarach. “Nie mógł w to uwierzyć”

Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka za żart na temat Jady Pinkett-Smith.

Łukasz Budnik

14 czerwca 2022

smith oscar
REKLAMA

Podczas tegorocznej gali oscarowej Will Smith uderzył Chrisa Rocka z powodu żartu o braku włosów Jady Pinkett Smith, która cierpi na łysienie plackowate. Na tej samej gali otrzymał później Oscara.

Kilka dni po wydarzeniu Smith wydał oświadczenie, w którym zrezygnował z członkostwa w Akademii, a sama Akademia zabroniła mu wstępu na organizowane przez nią wydarzenia w ciągu najbliższych 10 lat. Teraz na temat incydentu wypowiedział się aktor Tyler Perry, który wkrótce po zdarzeniu rozmawiał ze Smithem na Oscarach. Perry stwierdził, że nie pocieszał wówczas kolegi po fachu, a nawet powiedział mu, że postąpił niewłaściwie.

Jest różnica między pocieszaniem, a próbą deeskalacji. Potem wyszedłem sprawdzić, czy Chrisowi nic nie jest. Przyjaźnię się z oboma, to trudne. Wierzcie mi, że dla Chrisa to było bolesne, a znakomicie wybrnął z sytuacji. Było to także niezwykle bolesne dla Willa. Nie ma wytłumaczenia. Postąpił źle. Ale coś go sprowokowało – to zupełnie nie w jego stylu.

Perry opisał, jak wyglądała bezpośrednia reakcja Smitha, który był “zdruzgotany”:

Nie mógł uwierzyć, co się stało. Nie wierzył, że to zrobił. Patrzyłem w jego oczy, w których widać było, że sam zastanawia się, co wyprawia. Dotarcie do tego punktu, wygranie Oscara, to był jeden z najlepszych momentów jego kariery, którego bardzo pragnął, tymczasem takie coś…

Perry dodał, że Smith teraz wciąż rozważa, co się wydarzyło. Aktor wspomina, że w książce Smitha znajduje się fragment o tym, jak nie był kiedyś w stanie obronić swojej matki. Według Perry’ego, trauma z młodości może później wypłynąć w najgorszym czasie.

rock smith

Przypomnijmy, że Smith niedługo po incydencie wystosował oświadczenie, w którym przepraszał Rocka:

Przemoc w każdej formie jest toksyczna i niszcząca. Moje zachowanie podczas gali oscarowej było nie do przyjęcia i nie do wytłumaczenia. Żarty ze mnie to część mojej pracy, jednak żart o stanie zdrowia Jady to było dla mnie za wiele i zareagowałem emocjonalnie. Chciałbym cię publicznie przeprosić, Chris. Moje zachowanie było błędem. Jest mi wstyd, a mój czyn nie był wskaźnikiem tego, jakim chcę być człowiekiem.

Smith dodał, że “nie ma miejsca na przemoc w świecie miłości i dobroci”.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA