search
REKLAMA
News

Twórczyni SEX EDUCATION zawsze wiedziała, jak zakończy dwa wątki. Opowiedziała o tym w wywiadzie

Laurie Nunn opowiada o zakończonym serialu.

Łukasz Budnik

1 października 2023

REKLAMA

Od kilkunastu dni możemy oglądać czwarty, finałowy sezon serialu Sex EducationChoć ostatnie odcinki spodobały się krytykom, nie przypadły do gustu wszystkim widzom – kontrowersje budzi głównie rozwiązanie wątku Otisa i Maeve.

O zakończeniu serialu wypowiedziała się jego twórczyni, Laurie Nunn. Zdradziła, jakich wątków była szczególnie pewna. W rozmowie z The Hollywood Reporter stwierdziła:

Zawsze wiedziałam, że chcę pogodzić Adama z tatą, czułam, że to ważne. Adam to reprezentant załamanych młodych mężczyzn, których poznałam w życiu i chciałam, żeby doświadczył czegoś, co mu pomoże. Poza tym – zawsze byłam pewna, że Otis i Maeve nie skończą razem. Mają 17 lat, a nie uważam, że w takim wieku poznaje się już swoją bratnią duszę. Potrafię sobie wyobrazić, że mogą się zejść jakieś 10 lat później, kiedy już trochę dojrzeją i dorosną.

Przypomnijmy, jak brzmi zarys fabuły czwartego sezonu:

Maeve wyjechała do Ameryki, a Moordale zamknięto, więc Otis musi znaleźć sobie miejsce w bardzo nietypowym liceum Cavendish. Nie jest tam jednak jedynym seksterapeutą.

Do swoich ról z poprzednich sezonów powrócili między innymi Asa Butterfield, Gillian Anderson, Emma Mackey, Connor Swindels, Mimi Keene, Aimee Lou Wood i Ncuti Gatwa. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA