search
REKLAMA
News

Twórcy slashera o Kubusiu Puchatku przygotują też horror o BAMBIM. Będzie “maszyną do zabijania”

Bambi doczeka się nowej adaptacji.

Łukasz Budnik

27 listopada 2022

bambi4
REKLAMA

W przyszłym roku zadebiutuje slasher Winnie the Pooh: Blood and Honey, w którym Kubuś Puchatek jest zabójcą. Nadchodzący film nie ma oczywiście powiązań z animacjami Disneya; literacki pierwowzór przeszedł w tym roku do własności publicznej, zatem w przypadku tworzenia kolejnych adaptacji twórcy nie muszą baczyć na prawa autorskie.

Reżyserem projektu, jak również autorem scenariusza, jest Rhys Frake-Waterfield. Okazuje się, że twórca wyprodukuje jeszcze jeden film,  będący zupełnie inną adaptacją znanej historii. Tym razem bohaterem będzie Bambi, który zadebiutował w powieści Felixa Saltena z 1923 roku – ta z kolei także przeszła do własności publicznej. Słynny jelonek, o którym nakręcono między innymi klasyczną animację Disneya z 1942 roku, będzie tym razem bohaterem bardzo mrocznej opowieści zatytułowanej Bambi: The Reckoning. Reżyser Scott Jeffrey zapowiada, że Bambi będzie “okrutną maszyną do zabijania”. “Przygotujcie się na Bambiego z wścieklizną!”.

Film ma być zainspirowany częściowo horrorem Rytuał z 2017 roku.

Bambi

Szczegóły fabuły na ten moment nie są znane, choć film zapewne poruszy wątek niesławnej śmierci matki tytułowego bohatera.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA