search
REKLAMA
News

Twórca GAMBITU KRÓLOWEJ i reżyser CZARNOBYLA wspólnie stworzą serial science fiction

Łukasz Budnik

15 stycznia 2021

REKLAMA

Gambit królowej to bez wątpienia jeden z największych serialowych hitów zeszłego roku. Jak poinformowały zagraniczne media, jego twórca, Scott Frank, połączy siły z Johanem Renckiem (reżyserem Czarnobyla oraz Breaking Bad), aby wspólnie przygotować limitowaną serię science fiction dla stacji FX.

Frank zaadaptuje debiutancką powieść Mary Dorii Russell z 1996 roku – “Wróbel”, opowiadającej o grupie jezuitów oraz naukowców, którzy w niedalekiej przyszłości nawiązują kontakt z obcym gatunkiem. Misja kończy się katastrofą, a jedyny ocalały powraca na ziemię aby skonfrontować się z przedstawicielami Watykanu.

Renck nie tylko wyreżyseruje serial, lecz także będzie jego producentem, podobnie jak Mark Johnson (Better Call Sall). Frank napisze scenariusz do wszystkich odcinków serialu. Na tę chwilę nie wiadomo nic na temat obsady i daty premiery.

To nie pierwsza próba zaadaptowania “Wróbla”. Już w 2014 roku planowano ekranizację, z którą wówczas związany był Brad Pitt. Sama Russell wspominała kiedyś, że Hollywood zapewne zmieniłoby w ekranizacji zbyt wiele w stosunku do jej powieści, jednak serial Franka i Rencka ma być wierny pierwowzorowi.

To nie jedyny projekt Franka na horyzoncie – twórca znów połączy siły z Anyą Taylor-Joy przy okazji adaptacji “Śmiechu w ciemności” Vladimira Nabokova. Frank opisywał projekt jako “film w filmie” i “wspaniały thriller”.

Jesteście zainteresowani nadchodzącymi projektami Franka?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA