search
REKLAMA
News

W sieci pojawiły się recenzje WANDAVISION. Co piszą krytycy?

Łukasz Budnik

14 stycznia 2021

REKLAMA

Już jutro na platformie Disney+ zadebiutuje WandaVision, którego głównymi bohaterami będą Wanda Maximoff (Scarlet Witch) i Vision. Akcja serialu będzie toczyć się po wydarzeniach znanych z Avengers: Wojny bez granic oraz Avengers: Końca gry. Elizabeth Olsen oraz Paul Bettany powtórzą swoje role Wandy Maximoff i Visiona. Będą oni żyć na przedmieściach i zaczną orientować się, że nie wszystko jest takie, jak mogłoby się wydawać. 

Do sieci trafiły pierwsze recenzje serialu (konkretnie trzech pierwszych odcinków) – wynika z nich, że WandaVision to najbardziej unikalna produkcja kinowego uniwersum Marvela, która jest także powiewem świeżości w telewizji. Chwalona jest zabawa formą, nawiązania do klasycznych sitcomów oraz humor, choć recenzenci zaznaczają, że ze względu na stosunkowo wolne tempo rozwoju akcji serial może nie przypaść wszystkim do gustu. W opiniach powtarzają się zachwyty nad Elizabeth Olsen oraz Paulem Bettanym – szczególnie ta pierwsza podbiła serca krytyków, pojawiły się bowiem głosy, że to rola godna nagrody Emmy. Negatywne recenzje mówią o tym, że twórcy zaniedbują rozwój historii na rzecz zabawy formą.

Na ten moment w serwisie Rotten Tomatoes odnotowano 75 recenzji, z czego 95% z nich to opinie pozytywne. Średnia nota to aktualnie 8,1/10. Tutaj możecie zapoznać się ze wszystkimi recenzjami – KLIK. Z kolei na portalu Metacritic 16 z 20 recenzji jest pozytywnych. Pozostałych 4 krytyków ma mieszane uczucia.

Czekacie na WandaVision?

TUTAJ PRZECZYTACIE NASZĄ RECENZJĘ.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA