search
REKLAMA
News

Twórca CZARNEJ PANTERY przygotuje serial o WAKANDZIE

Filip Pęziński

2 lutego 2021

REKLAMA

Jak donosi serwis Deadline, Marvel Studios zamówiło realizację serialu Wakanda. Produkcja ma rozszerzyć uniwersum zbudowane wokół produkcji Czarna Pantera. Przy serialu pracował będzie Ryan Coogler, twórca pierwszej odsłony serii, aktualnie pracujący też nad sequelem.

Serial o Wakandzie powstanie w ramach pięcioletniej umowy, którą Walt Disney Company zawarło właśnie z firmą produkcyjną Proximity Media należącą do Ryana Cooglera. Serial będzie tylko jednym z kilku projektów, które Coogler przygotuje dla platformy Disney+ oraz innych kanałów dystrybucyjnych Disney.

Ryan Coogler, reżyser i scenarzysta “Czarnej Pantery”, osoba odpowiedzialna za produkcję “Wakandy”

Obecnie Ryan Coogler pracuje nad Czarną Panterą II. Premiera widowiska Marvela zaplanowana została na 8 lipca 2022 roku. W obsadzie głównej powrócą Lupita Nyong’o, Letitia Wright i Martin Freeman. W związku z przedwczesną śmiercią Chadwicka Bosemana Kevin Feige (prezes Marvel Studios) poinformował, że rola T’Challi nie zostanie zagrana przez innego aktora, w filmie nie pojawi się też cyfrowy dubler Bosemana. Ryan Coogler pracuje aktualnie nad scenariuszem, który zostanie odpowiednio zmieniony w związku z tragicznymi wydarzeniami z zeszłego roku.

Data premiery Wakandy nie została ujawniona. Spekuluje się, że będzie miała ona miejsce już po premierze sequela Czarnej Pantery.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA