search
REKLAMA
News

Trwają prace nad kolejnym serialem o DAREDEVILU. Powstanie dla Disney+

Do tej pory Daredevil był bohaterem jednego serialu pokazywanego pierwotnie na Netfliksie.

Łukasz Budnik

20 maja 2022

cox daredevil
REKLAMA

Po premierze Spider-Mana: Bez drogi do domu najwięcej mówiło się o udziale Tobeya Maguire’a i Andrew Garfielda, którzy znów zagrali swoje inkarnacje tytułowego superbohatera. Aktorzy nie byli jedynymi gwiazdami, których udział w filmie był trzymany w tajemnicy – cameo w filmie zaliczył także Charlie Cox, który powtórzył rolę Matta Murdocka z serialu Daredevil.

Serial z Coxem doczekał się trzech sezonów przeznaczonych na platformę Netflix i zebrał świetne recenzje od krytyków i widzów. W listopadzie 2018 został jednak anulowany, podobne jak inne netfliksowe adaptacje komiksów Marvela. W wywiadach po Spider-Manie Cox przyznawał, że wie “coś” na temat swojego dalszej roli w MCU, ale nie może powiedzieć nic więcej. Sugerował też, że jeśli miałaby powstać nowa produkcja poświęcona Daredevilowi, powinna być lekkim rebootem.

Tymczasem media poinformowały, że istotnie trwają prace nad kolejnym serialem o Daredevilu, przeznaczonym tym razem na Disney+ (gdzie aktualnie obejrzeć można także poprzednią produkcję o tej postaci). Według źródeł “Variety”, scenariusz mają przygotować Matt Corman oraz Chris Ord (Covert Affairs, The Brave). Na ten moment nie ma informacji o obsadzie, choć biorąc pod uwagę, że w MCU pojawił się już zarówno Cox, jak i Vincent D’Onofrio grający Kingpina, można założyć, że powtórzą oni swoje role w nadchodzącym serialu. Nie ma też wieści na temat tego, czy produkcja byłaby kontynuacją serialu z Netflixa, czy też rebootem.

daredevil

Plotki łączą Coxa także z serialem She-Hulk opowiadającym o kuzynce Bruce’a Bannera, Jennifer Walters. Walters, podobnie jak Murdock, pracuje jako prawniczka. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA