search
REKLAMA
News

TOMASZ KOT jako NIKOLA TESLA w filmie biograficznym!

Łukasz Budnik

24 czerwca 2019

REKLAMA

Nie tylko Joanna Kulig odnosi po Zimnej wojnie sukcesy za granicą. Jak podaje portal Deadline, Tomasz Kot został obsadzony jako Nikola Tesla w biograficznym filmie poświęconym wynalazcy. Produkcja zatytułowana jest Nikola.

Za scenariusz i produkcję filmu odpowiada reżyser Oświadczyn po irlandzku – Anand Tucker. Twórca wyprodukował wcześniej między innymi Dziewczynę z perłą z udziałem Colina Firtha i Scarlett Johansson. Zdjęcia mają ruszyć jesienią tego roku.

zimna-wojna-tomasz-kot

Oto, jak na temat Tesli i Tomasza Kota wypowiada się Tucker:

Nikola Tesla jest jednym z najważniejszych umysłów początku XX wieku, który na różne sposoby stworzył współczesny świat, wliczając w to samochody na elektryczność oraz szybką i globalną komunikację. Ponadto był złożonym i niesamowitym człowiekiem. Tomasz jest niezwykłym aktorem, a kiedy zobaczyłem jego wyjątkowy występ w Zimnej wojnie nie miałem żadnych wątpliwości, kto powinien zagrać Teslę.

Kilka słów dorzuciła również druga producentka filmu, Daria Jovivic:

Jesteśmy zachwyceni, że mamy Tomasza na pokładzie. Jest idealny do tej roli, a perspektywa wspólnej pracy jest bardzo ekscytująca.

W Teslę do tej pory wcielili się między innymi Nicholas Hoult i David Bowie (ten drugi w Prestiżu Christophera Nolana). Dla Tomasza Kota będzie to kolejna rola w filmie biograficznym, po znakomitych występach w Skazanym na bluesa oraz Bogach. Gratulujemy!

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA