search
REKLAMA
News

TOM HOLLAND wyznał, że od ponad roku jest trzeźwy. Aktor mówi o zdrowiu psychicznym

Tom Holland promuje serial “The Crowded Room”.

Łukasz Budnik

12 maja 2023

REKLAMA

Do sieci trafił niedawno zwiastun miniserialu The Crowded Room, psychologicznego thrillera stworzonego przez Akivę Goldsmana (Piękny umysł) i zainspirowanego powieścią The Minds of Billy Milligan Daniela Keyesa z 1981 roku. Historia rozdzielona na dziesięć odcinków opowie o Dannym Sullivanie, który w 1979 roku zostaje aresztowany za udział strzelaninie w Nowym Jorku i podczas przesłuchań opowiada o swoim życiu, psychice i tajemniczej przeszłości która doprowadziła ostatecznie do incydentu. 

W głównego bohatera wciela się Tom Holland, który w nowym wywiadzie opowiedział o tym, jak wpłynęło na niego granie tej postaci i zdradził, że od 16 miesięcy jest trzeźwy.

Widziałem w tej postaci moje prawdziwe odbicie. Pamiętałem, że w domu przeżywałem małe załamanie i myślałem, że muszę zgolić włosy, pozbyć się tego bohatera. Byliśmy w połowie kręcenia, więc zdecydowałem się tego nie robić… Wcześniej nie doświadczyłem czegoś takiego.

Holland opisuje serial jako wgląd w siłę ludzkiego umysły i sposoby, w jaki można sobie radzić z traumą. Po tym, jak wyznał w wywiadzie, że od ponad roku jest trzeźwy, dodał, że nadchodząca produkcja zweryfikowała jego poglądy na własne zdrowie psychiczne.

Uświadomienie sobie, jaka jest moc zdrowia psychicznego i rozmowy na temat tego, z czym zmagali się Danny i Billy, dało mi dużo w życiu prywatnym.

Holland jest teraz w stanie określić, co stanowi dla niego negatywne bodźce (np. media społecznościowe, które go stresują) i ma nadzieję, że po seansie widzowie będą sympatyzować z osobami, które mierzą się z problemami psychicznymi.

The Crowded Room zadebiutuje 9 czerwca, a na start zostaną pokazane trzy odcinki. Kolejne będą pojawiać się co tydzień, a finał ukaże się 28 lipca 2023. To pierwszy serial w karierze Hollanda. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA