search
REKLAMA
News

TOM CRUISE dzięki nowemu “Mission: Impossible” pobił swój rekord na Rotten Tomatoes

Tom Cruise ma na koncie kolejny świetnie oceniany film akcji.

Łukasz Budnik

8 lipca 2023

REKLAMA

14 lipca kin trafi film Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One, kolejna część słynnej serii z Tomem Cruise’em.

W nowej odsłonie raz jeszcze zobaczymy gwiazdy poprzednich serii. Oprócz Cruise’a na ekranie pojawią się Vanessa Kirby, Rebecca Ferguson, Simon Pegg oraz Henry Czerny, który w pierwszej części serii z 1996 roku wcielił się w Eugene’a Kittridge’a. Zobaczymy też kilka nowych postaci; do serii dołączyły m.in. Hayley Atwell, Pom Klementieff oraz Indira Varma. W obsadzie jest także Marcin Dorociński.

Film cieszy się znakomitymi recenzjami – aż 99% krytyków, których recenzje zebrano w serwisie Rotten Tomatoes, oceniło widowisko pozytywnie. To najlepszy rezultat na RT w karierze Toma Cruise’a – jeszcze żaden film z jego udziałem nie miał takiego wyniku procentowego. Warto przy tym zauważyć, że poprzednie odsłony serii – poczynając od czwartej – także mogą się pochwalić świetnym wynikiem. Zerknijcie na zestawienie z The Independent (przygotowane w momencie, gdy wynikiem nowej części było jeszcze 98%).

<p>‘Mission: Impossible’s last four films have had very high Rotten Tomatoes scores</p>

Z recenzji wynika, że Dead Reckoning to kolejna świetna odsłona serii, która zachwyca scenami akcji (szczególne słowa uznania kierowane są w stronę tej w pociągu), tempem i stroną audiowizualną. Film jest skonstruowany tak, że czas zlatuje niepostrzeżenie (widowisko trwa 2,5h), a obsada po raz kolejny daje z siebie wszystko. Film stanowi też komentarz na temat rozwoju AI i niebezpieczeństw, które mogą z tego wynikać.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA