search
REKLAMA
News

TIMOTHÉE CHALAMET i JOSH BROLIN we fragmencie filmu DIUNA

“Diuna” ma trafić do kina 22 października.

Łukasz Budnik

2 września 2021

REKLAMA

Diuna Denisa Villenueve’a to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów, których realizacja i premiera padły ofiarą kolejnych opóźnień wskutek wybuchu pandemii COVID-19. Polska data premiery jest aktualnie wyznaczona na 22 października tego roku.

Tytułowa Diuna to Arrakis, najważniejsza planeta w świecie stworzonym przez Franka Herberta. Znajdują się tam złoża melanżu, substancji, która wydłuża ludzkie życie i umożliwia ponadwymiarowe podróże. Na Diunę przybywa książę Leto I Atryda wraz z lady Jessiką i synem Paulem oraz ich armią – wkrótce bohaterowie natykają się na Fremenów. W skład gwiazdorskiej obsady nowej adaptacji powieści Franka Herberta wchodzą m.in. Timothee Chalamet w głównej roli Paula Atrydy, Zendaya, Jason Momoa, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Dave Bautista, Javier Bardem, a także Stellan Skarsgård jako główny antagonista – Baron Vladimir Harkonenn.

Do sieci trafił fragment filmu z udziałem Chalameta i Brolina.

Brolin kilkanaście dni temu ciepło wypowiadał się na temat filmu:

Zwalił mnie z nóg. Mogę spokojnie powiedzieć, że to arcydzieło. Absolutnym mistrzostwem jest to, co [Denis Villeneuve] był w stanie zrobić – dać wszystkim bohaterom trochę czasu, a jednocześnie oddać sprawiedliwość historii. Do tego oświetlenie (…), wszystkie te rzeczy. To jeden z tych momentów, w których wszystko się łączy. Podobnie było przy “To nie jest kraj dla starych ludzi”. Nie wiedziałem wtedy, że to będzie coś tak świetnego. Świetnie spędziłem czas na planie, ale do czasu seansu nie wiedziałem, że będzie to aż tak znakomite.

Światowa premiera Diuny odbędzie się podczas trwającego festiwalu filmowego w Wenecji.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA