search
REKLAMA
News

Thriller “The Royal Hotel” z Julią Garner i Jessicą Henwick w czerwcu w polskich kinach [ZWIASTUN]

“The Royal Hotel” to nowy film jednej z najciekawszych współczesnych reżyserek Kitty Green.

Łukasz Budnik

28 maja 2024

REKLAMA

28 czerwca w kinach będzie można oglądać nowy film jednej z najciekawszych współczesnych reżyserek Kitty Green, opowiadający historię dwóch przyjaciółek, które w poszukiwaniu tymczasowej pracy trafiają na australijską prowincję, gdzie ich życie zmienia się w koszmar. Zobaczcie, jak zapowiada się thriller “The Royal Hotel” z Julią Garner, Jessicą Henwick i Hugo Weavingiem.

W zapowiedzi czytamy:

“Hanna i Liv podróżują z plecakami po Australii. Po tym, jak skończyły im się pieniądze, Liv namawia przyjaciółkę do podjęcia tymczasowej pracy barmanki w pubie “The Royal Hotel” na prowincji. Właściciel baru Billy wraz z miejscowymi wprowadzają dziewczyny w specyficzny, pełen alkoholu klimat. Wkrótce jednak Hanna i Liv zostaną postawione w sytuacji, która wymknie im się spod kontroli.

Za scenariusz i reżyserię “The Royal Hotel” odpowiada Kitty Green (“Asystentka”), która po raz kolejny w swoim filmie przygląda się przemocowej relacji między kobietami a mężczyznami. Współautorem scenariusza jest Oscar Redding (“Ziemia van Diemena”). W rolach głównych występują: nominowana do Złotych Globów Julia Garner (“Asystentka”, “Ozark”), Jessica Henwick (“Glass Onion”, “Gra o tron”) oraz Hugo Weaving (“Matrix”, “Władca pierścieni”).”

Film został zainspirowany dokumentem “Hotel Coolgardie”, który Kitty Green obejrzała na jednym z festiwali, gdzie była jurorką. Opowiadał o dwóch skandynawskich dziewczynach pracujących w pubie na australijskiej prowincji. Reżyserka wspomina:

Nigdy nie widziałam filmu na ten temat, opowiadającego historię z kobiecej perspektywy. Pomyślałam, że to coś absolutnie nowego i świeżego. To był właśnie punkt wyjścia dla scenariusza. Zaczęłam go tworzyć na tej podstawie, wiedząc, że będzie to dobra rola dla Julii [Garner]

Thriller “The Royal Hotel” z powodzeniem pokazywany był już na festiwalach w Telluride, Toronto, San Sebastian i Londynie. Polska premiera festiwalowa odbyła się na OFF Camera.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA