search
REKLAMA
News

Dylan Minnette z “13 powodów” zdradził, dlaczego zrobił sobie dłuższą przerwę od aktorstwa

Dylan Minnette pojawiał się na ekranie od najmłodszych lat.

Łukasz Budnik

28 maja 2024

REKLAMA

Dylan Minnette to aktor, który popularność zdobył m.in. dzięki głównej roli w serialu Trzynaście powodów, a wystąpił także m.in. w piątej części Krzyku oraz Nie oddychaj. Aktualnie Minnette ma przerwę od aktorstwa i skupia się na tworzeniu muzyki ze swoim zespołem Wallows. 

Minnette – które doświadczenie ekranowe zdobywał od ósmego roku życia – opowiedział w wywiadzie, dlaczego postanowił na ten moment nie szukać kolejnych ról.

Miałem szczęście odnaleźć sukces w aktorstwie. “Trzynaście powodów” było bardzo popularne i był to mój osobisty szczyt. Jednocześnie aktorstwo zaczęło być trochę jak zwykła praca. Na początku czerpałem z tego radość i było to inspirujące, później jednak czułem się, jakbym po prostu pracował.

Minette dodał, że zawsze chciał jak najdalej zawędrować z muzyką, a teraz jest w punkcie, w którym może poświęcić się tej pasji w tu procentach. Jednocześnie przyznał, że zaczyna czuć większą inspirację do grania i działania na innych polach niż tylko muzyka. Póki co jednak zamierza tworzyć muzykę, a do grania wrócić ewentualnie później.

W młodości Minnette wystąpił gościnnie m.in. w Prison Break Lost, a później np. w Labiryncie Denisa Villeneuve’a.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA