search
REKLAMA
News

TARANTINO marzy, żeby Nolan nakręcił remake wojennego filmu sprzed lat. “To byłoby za*ebiste”

Quentin Tarantino zdradził w jednym z wywiadów, jaki film chciałby zobaczyć w interpretacji Nolana.

Łukasz Budnik

21 czerwca 2024

REKLAMA

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, jak Quentin Tarantino zachwycał się Interstellarem Christophera Nolana i mówił, że takiej wizji świata spodziewałby się po Tarkowskim czy Malicku. W tym samym wywiadzie z The Guardian Tarantino zauważył, w jaki sposób brytyjski reżyser realizuje swoje dzieła i przyznał, że chciałby zobaczyć, jak Nolan poradziłby sobie z remakiem jednego z filmów z dawnych lat. 

Tarantino stwierdził:

To tworzenie filmów w starym stylu. [Nolan] wywołuje reżyserów, którzy mają wy*ebane i mierzy się z ich apatią, próbuje im wytłumaczyć, jak ważne jest takie podejście. Ja bym im przywalił, ale on – jako Brytyjczyk – jest ponad to i próbuje być dyplomatyczny. Myślę, że współgra to z szacunkiem, którym go obdarzają. To nie tylko kwestia pieniędzy.

Tarantino dodał:

Nolan byłby tak samo dobrym i płodnym filmowcem, gdyby tworzył filmy w 1975 lub 1965 roku. Bardzo chciałbym zobaczyć “Bitwę o Ardeny” w wykonaniu Nolana. To byłoby za*ebiste.

Bitwa o Ardeny to amerykański film wojenny w reżyserii Kena Annakina. Jego scenariusz został luźno oparty na wydarzeniach z zimy 1944 roku. Produkcja zebrała mieszane opinie i była krytykowana za niezgodność z faktami. W produkcji wystąpili  Henry Fonda, Robert Shaw, Telly Savalas, Robert Ryan, Dana Andrews i Charles Bronson.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA