search
REKLAMA
News

Syn Franka Herberta, twórcy DIUNY, o pierwszych zdjęciach z filmu. “Tata byłby bardzo dumny”

Łukasz Budnik

15 kwietnia 2020

REKLAMA

Studio Warner Bros. z impetem rozpoczęło promocję Diuny Denisa Villeneuve’a. Przedwczoraj pokazane zostało pierwsze zdjęcie z filmu, wczoraj zaś udostępniono kolejne, na których widzimy, jak przedstawia się obsada nadchodzącego widowiska science fiction. To druga kinowa adaptacja powieści Franka Herberta, po kiepsko przyjętym filmie Davida Lyncha z 1984 roku. Jedną z osób, która skomentowała nowe materiały promocyjne, jest Brian Herbert, syn autora książki.

Herbert napisał na Twitterze:

Fani “Diuny”, mam nadzieję że jesteście podekscytowani wczesnymi ujęciami z filmu tak samo, jak ja. Mój ojciec byłby niesamowicie dumny!

Swoje podekscytowanie wyraził także John Boyega, wstawiając na Twittera fotkę promocyjną która przedstawia Oscara Isaaca. Panowie wystąpili razem w nowej trylogii Gwiezdnych wojen.

Oprócz Isaaca, w filmie zobaczymy takich aktorów jak Timothee Chalamet, Zendaya, Jason Mamoa, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Dave Bautista i Stellan Skarsgard. Przypomnijmy, że Diuna będzie pierwszą z dwóch planowanych adaptacji – każda pokryje około połowę powieści. Tegoroczna odsłona ma trafić do kin 18 grudnia. 

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA