search
REKLAMA
News

SYLVESTER STALLONE pracuje nad serialowym prequelem filmu ROCKY

Maria Grzybowska

30 marca 2021

REKLAMA

Rocky z 1976 roku to pierwszy z kultowej serii filmów o ikonicznym bohaterze kina bokserskiego. Właściwa seria doczekała się aż sześciu części i zainspirowała (póki co) dwa spin-offy w ramach franczyzy. Tymczasem jak donosi portal Collider, twórca i odtwórca postaci Rocky’ego Balboy, sam Sylvester Stallone, zaczął teraz pracę nad serialowym prequelem wydarzeń z pierwszego filmu.

Stallone opublikował na Instagramie zdjęcie treatmentu serialu. Pomysł polega na ukazaniu “raczej zwyczajnego” życia młodziutkiego Rocky’ego w zderzeniu z najbardziej transformatywnymi zdarzeniami burzliwych lat 60. – m.in. lądowaniem na Księżycu, ruchem na rzecz praw obywatelskich, zimną wojną, wojną w Wietnamie i ruchem feministycznym. Mielibyśmy zobaczyć, jak szereg przemian społecznych ukształtował bohatera na lata przed położeniem, w którym zastajemy go w 1976. W treści posta Stallone napisał:

To może być jak dotąd najdziwniejszy wpis. Ten dzień zacząłem rano od napisania treatmentu do prequela Rocky’ego na streaming. Ideałem byłoby po 10 odcinków na kilka sezonów, żeby móc naprawdę dotrzeć do serca postaci w ich młodszych latach. Oto mały wgląd w to, jak zaczyna się mój proces twórczy… Mam nadzieję, że projekt dojdzie do skutku. Potem musiałem oczyścić głowę, więc poszedłem na ryby… Ze skrajności w skrajność! Idźcie za ciosem, przyjaciele.

Natomiast z notatki na fotografii możemy wyczytać, że aktor chciałaby zabrać nas wehikułem czasu do wczesnych lat Rocky’ego, ale też filmowego świata wypełnionego postaciami, które od niemal pięciu dekad są uwielbiane przez widzów na całym świecie. Dalej Stallone wymienia istotne wydarzenia z okresu lat 60., które chciałby uwzględnić w fabule.

Rocky

Oryginalny film opowiada o Rockym Balboa, nieznanym bokserze, który walczy w podrzędnych klubach, a w międzyczasie ściąga długi dla lokalnego gangstera. Pewnego dnia dostaje od losu wielką szansę – mistrz świata wagi ciężkiej, Apollo Creed (Carl Weathers), szuka nikomu nieznanego boksera do walki o tytuł po tym, jak jego przeciwnik doznaje kontuzji dłoni. Wybór pada na Rocky’ego, który decyduje się podjąć wyzwanie i udowodnić wszystkim swoją wartość. Mając wsparcie swojej dziewczyny, Adrian, oraz trenera Mickeya rozpoczyna serię morderczych treningów. Film wyreżyserował John G. Avildsen, a sam Stallone napisał scenariusz. Rocky zdobył 3 Oscary w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser i najlepszy montaż.

Chcielibyście zobaczyć serial opowiadający o młodzieńczych latach Rocky’ego?
Avatar

Maria Grzybowska

REKLAMA