Steven Soderbergh szykuje nowy gwiazdorski skok. Zobacz zwiastun do LOGAN LUCKY

Autor: Jakub Piwoński
opublikowano

Jeszcze kilka lata temu zapowiadał, że kończy karierę reżyserską, czym wiele osób zaskoczył. Nie wytrzymał jednak długo w swoim postanowieniu. Steven Soderbergh wraca w nowym, wyczekiwanym filmie – przed wami Logan Lucky.

W filmie poznajemy rodzeństwo – dwóch braci i siostrę – które, chcąc odwrócić rodzinne przekleństwo, planuje skok na grubą kasę. A ma mieć to miejsce podczas wyścigu NASCAR w Północnej Karolinie. O fabule wiadomo na razie tyle. Ale już teraz można zauważyć, że reżyser oscarowego Traffic w Logan Lucky wraca do konwencji, w której już raz z powodzeniem się sprawdził. Mowa oczywiście o heist movie, którego popularnym przykładem jest przecież Ocean’s Eleven. Potwierdza to zresztą także trailer widowiska, ukazujący fragmenty realizowanego przez rodzeństwo planu. Co ważne – w filmie nie zabraknie dużej dozy humoru.

Gdy zaczęły spływać pierwsze zdjęcia z planu, wiadomo było, że Soderbergh przygotowuje coś ekstra. Jak to zwykle u tego reżysera bywa, na ekranie zobaczymy bowiem wiele znanych i lubianych nazwisk. Co jednak istotne: niektórych długo już w kinie nie widzieliśmy, a inni zaprezentują swoje aktorskie umiejętności w całkiem nowej odsłonie. Z takiej okazji z pewnością ucieszył się chociażby Daniel Craig, który po dystyngowanej i szytej na miarę roli Jamesa Bonda otrzymał w końcu szansę zagrania pospolitego rzezimieszka. Równie ciekawie zapowiada się występ reszty obsady, która zarówno na papierze, jak i w zwiastunie prezentuje się bardzo smakowicie – w filmie zagrają m.in. Channing Tatum, Adam Driver, Seth MacFarlane, Katherine Waterston, Katie Holmes oraz Hilary Swank.

Trudno jest oceniać film, znając jedynie jego okładkę, ale mamy w końcu do czynienia z Soderberghiem, który nie zwykł dostarczać półproduktów. Do tego należy dodać fakt, iż reżyser musiał mieć naprawdę solidny powód, by wrócić z „emerytury”. Abstrahuję jednak od tego, czy twórca nakręcił Logan Lucky dla kasy, z nudów, dla Tatuma – z którym pracuje po raz trzeci – czy po prostu dlatego, że wyczuł w scenariuszu Rebeki Blunt potencjał. Z tego co widać, nie mamy póki co powodu, by sądzić, iż mogło coś w produkcji pójść nie tak. Zapowiada się zatem przednia zabawa.

Premiera filmu ustalona została na 17 sierpnia tego roku.

Ostatnio dodane