search
REKLAMA
News

STEPHEN KING zachwycony jednym z nowych seriali Netflixa. “Po prostu wspaniały”

King skomplementował jedną z najnowszych propozycji od Netflixa.

Łukasz Budnik

5 maja 2023

REKLAMA

Kilka dni temu Netflix ogłosił, że serial Dyplomatka z Keri Russell, którego showrunnerką jest Deborah Cahn (Prezydencki poker) doczeka się drugiego sezonu. Produkcja cieszy się dobrymi ocenami od widzów i krytyków – w serwisie Rotten Tomatoes 88% z 43 zebranych recenzji jest pozytywnych, a na IMDb ocena to 8,2/10. Wśród osób, którym serial przypadł do gustu, jest Stephen King.

Słynny pisarz napisał na Twitterze:

“Dyplomatka” jest po prostu wspaniała. Dialogi tak ostre, że mogą ciąć skórę, jak mawiał mój kumpel Peter Straub. Bonus: brak młodzieńczych dramatów.

O czym opowiada Dyplomatka? W opisie serialu czytamy:

Kate Wyler (Keri Russell) jest nową ambasadorką USA w Wielkiej Brytanii. Miała lecieć do Afganistanu, bo świetnie radzi sobie w sytuacjach kryzysowych, jednak w zabytkowym domu wychodzi jej to słabiej. Wojna wisi na włosku na jednym kontynencie, a kipi na innym. Kate przyjdzie zażegnywać międzynarodowe kryzysy, zawierać strategiczne sojusze w Londynie i przystosowywać się do bycia w centrum wydarzeń, jednocześnie próbując ocalić małżeństwo z dyplomatą i gwiazdą polityki, Halem Wylerem (Rufus Sewell).

Na pierwszy sezon serialu złożyło się 8 odcinków.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA