search
REKLAMA
News

STEPHEN KING ma pomysł na książkę o Jasonie Voorheesie z PIĄTKU TRZYNASTEGO

Łukasz Budnik

15 czerwca 2020

REKLAMA

Jason Voorhees, postać znana z filmów należących do serii Piątek trzynastego, to jeden z najsłynniejszych antagonistów w historii kina i prawdziwa ikona popkultury. Łącznie pojawił się w dwunastu produkcjach, jak również na kartach komiksów, w grach i książkach. Pomysł na nową powieść o Jasonie ma nawet sam mistrz horroru – Stephen King.

Słynny autor zaprezentował swój koncept na Twitterze, pisząc:

Najlepszy pomysł na książkę której nigdy nie napisałem (i pewnie nie napiszę) to JA JASON, pisana z perspektywy pierwszej osoby historia Jasona Voorheesa i jego piekielnego losu – bycia bezustannie mordowanym nad jeziorem Camp Crystal. Co za okropny los!

King w kolejnym wpisie dodał, że samo myślenie o tym, ile kłopotów sprawiłyby sprawy prawne i zdobycie pozwoleń na wykorzystanie postaci przyprawia go o ból głowy i serca. Zaznaczył przy tym, że ktoś powinien opowiedzieć historię Jasona z jego perspektywy.

Voorhees ostatni raz pojawił się na ekranie w reboocie serii z 2009 roku. Jak podoba wam się pomysł Kinga na fabułę? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA